10. Rajd dla Życia już niebawem

27/08/2020 13:53
Agnieszka Wojnarowicz

1000 zł? 100 000 zł? 10 000 000 zł? Ile warte jest ludzkie życie? Niezależnie od tego, co mówi współczesny świat odpowiedź na to pytanie zawsze powinna być jedna: ludzkie życie jest BEZCENNE. W związku z tym zapraszamy Was do wzięcia udziału w 10. edycji Rajdu dla Życia, ogólnopolskiej akcji KSM. W tym roku, ze względu na pandemię, Rajd przybierze inną formę i będzie przygotowywany w diecezjach. Zachęcamy do wydarzeń organizowanych przez KSM Archidiecezji Krakowskiej.

Działamy wielotorowo, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zapraszamy Was do:
👉 Wzięcia udziału w konferencji na temat obrony życia poczętego – 5 września 2020 roku w godzinach porannych (dokładna godzina zostanie podana bliżej wydarzenia) w piwnicy „Pod Orłami” – Kraków, Wiślna 12.

👉 Zapoznania się z tworzonymi w ramach akcji materiałami, promującymi postawę pro-life, wskazującymi na konieczność obrony życia, pokazującymi, że mama stojąca przed wyborem ma na kogo liczyć, które przygotowujemy we współpracy z Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Będą się one ukazywać na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

👉 Wybrania się na dwudniową pielgrzymkę rowerową do sanktuarium naszej Patronki – bł. Karoliny do Zabawy (szczegóły w wydarzeniu na FB https://www.facebook.com/events/289919962287876/) . Link do zapisów: https://forms.gle/aAmN2b7PKJTN23nGA. Zapisy trwają do 20 sierpnia.👉Pokonania 30 kilometrów na 30-lecie reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dzięki czemu zbierzemy fundusze na wsparcie wybranej instytucji wspierającej obronę życia – dokładniej Domu Samotnej Matki prowadzonego w Krakowie przez siostry Nazaretanki. Kilometry zostaną przeliczone na złotówki. Możesz biegać, jeździć na rowerze, rolkach, spacerować, kilometry będziemy zbierać 5 i 6 września. Należy udokumentować je dzięki screenom z aplikacji, a potem wrzucić je pod postami we wspomnianym wydarzeniu na FB lub wysłać na maila biuro@krakow.ksm.org.pl

O szczegółach powyższych działań będziemy jeszcze pisać, bądź czujny 🙂

Możesz zaangażować się w jedno z proponowanych działań lub pójść na całość i wziąć udział we wszystkich, ale zacznijcie od przekazania informacji o wydarzeniu dalej. Pamiętaj, bez Ciebie nie damy rady!

Współpraca: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
Patronat Honorowy: J. Em. Abp. Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski
Patronat medialny: Radio Plus, Niedziela małopolska, Gość Krakowski, Tryby. Katolicki miesięcznik studencki, Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA