Harcerze ze Światłem Pokoju w Ministerstwie Edukacji Narodowej

23/12/2020 8:05
Agnieszka Wojnarowicz

Betlejemskie Światła Pokoju wywodzi się Betlejem, mieście ulokowanym w Autonomii Palestyńskiej. To tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. Niestety miejsce to od lat znajduje się w centrum konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych.

Jak podaje portal Ministerstwa Edukacji Narodowej:

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyjął z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczne hasło akcji to „Światło służby”. Lampiony ze Światłem Pokoju docierają do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, niosąc dobrą nowinę oraz radość w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.

– Bardzo dziękuję harcerzom za przyniesienie, również do Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, światła pokoju prosto z Betlejem. Ponad 30 lat – 30 lat w zasadzie – kultywowanej tradycji przenoszenia światła z miejsca narodzenia Jezusa Chrystusa. Bo to jemu są dedykowane te święta. To światełko pokoju może czynić pokój i czyni pokój i jednoczy nas wszystkich wokół tych świąt i jednoczy nas w naszych rodzinach – podkreślił minister Przemysław Czarnek.

Minister Edukacji i Nauki przekazał harcerzom podziękowania za służbę i zaangażowanie w trudnym czasie pandemii i niesienie pomocy, a także za podtrzymywanie wieloletniej pięknej tradycji przekazywania światła pokoju.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej