Zmarł przyjaciel młodzieży – Bp Adam Dyczkowski

10/01/2021 7:52
Agnieszka Wojnarowicz

Dnia dzisiejszego dotarła do nas informacja, że zmarł Biskup Adam Dyczkowski, Biskup Senior Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Oto nasza archiwalna relacja, ze spotkania Biskupa Adama z młodzieżą z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w 2017 r.:

O wspinaczkach górskich, pływaniu, harcerstwie, kontaktach z Wojtyłą na KUL-u…

Na takie i wiele innych tematów ks. bp Adam Dyczkowski rozmawiał z młodymi w zielonogórskim klubie KSM ARKA, 26 października w ramach kolejnego spotkania „Człowiek z pasją”. Rzadko zdarza się okazja żeby móc zadawać bezpośrednie pytania biskupowi, wypić z nim herbatę i posłuchać jak gra na gitarze. Młodzież zadawała bp Adamowi wiele pytań, m. in. jak to się stało, że jest biskupem, czy KSM może być pasją, jak biskup godzi swoje życie intensywne życie duszpasterskie z pasjami…

Bp Adam zachęcał młodych do zaangażowania i podejmowania w swoim życiu konkretnej misji. Mówił, że jest to dobry sposób na znużenie, marudzenie i smutek.

„Wartości chrześcijańskie są receptą na pięknie przeżytą młodość” – podsumował bp Adam

Bp Adam Dyczkowski był biskupem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w latach 1993–2007. To on utworzył w 1994 r. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.