Kolędowy challenge z Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem

11/01/2021 12:56
Agnieszka Wojnarowicz

W tym roku Orszak Trzech Króli nie mógł sę odbyć w tradycyjnej formie. W zamian za to w Archdiecezji Łódzkiej pojawiła się  akcja #OrszakwŁodzi Challenge. Akcję rozpoczął ks. abp Grzegorz Ryś śpiewając kolędę w stroju góralskim. Celem inicjatywy  jest zbiórka funduszy na sprzęt medyczny dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa.

Jak podaje portal niedziela.pl:

Challenge polega na zaśpiewaniu i nagraniu fragmentu dowolnej kolędy, umieszczeniu nagrania na własnym profilu na FB wraz z odpowiednim opisem i linkiem do zbiórki oraz nominowaniu trzech kolejnych osób. Do wirtualnego kolędowania dołączyło już wielu internautów m.in. Golec uOrkiestra, Chór TGD, Zakopower, Marcin Zieliński, Alicja Węgorzewska, Darek Malejonek, Olga Bończyk, wśród nominowanych osób są: Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką, Kuba Badach, Krzysztof Cugowski, Michał Wiśniewski, Michał „Misiek” Koterski, Sound’n’Grace.

Pierwotnym założeniem zbiórki było zebranie 105 000 zł potrzebnych na zakup sprzętu medycznego (respiratorów) dla dzieci oczekujących na przyjęcie do Hospicjum. Dzięki hojności uczestników Orszaku pierwotny cel zbiórki został osiągnięty po 5 dniach jej trwania. Do Trzech Króli na konto Caritas Archidiecezji Łódzkiej wpłynęło już 289 270 zł. Ta kwota pozwoli na kompleksowe wyposażenie stanowisk medycznych dla pięciorga dzieci.

Źródło: niedziela.pl/Piotr Drzewiecki

Zdjęcie: Piotr Drzewiecki