Blisko 800 stypendystów FDNT przebywa w Kielcach

Blisko 800 stypendystów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” przebywa w Kielcach- Mieście na Skale

 

Od 19 lipca trwa obóz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich- podopiecznych Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przebiega pod hasłem “Kielce- Miasto na Skale”.

20 lipca w Bazylice katedralnej w Kielcach Mszę Świętą na rozpoczęcie obozu celebrował ordynariusz diecezji kieleckiej- bp Jan Piotrowski. Podczas homilii pasterz nawiązał do słów św. Jana Pawła II – że wiara umacnia się wtedy, gdy jest przekazywana. Odniósł się także do encykliki Redemptoris missio, w której patron Fundacji przypominał, że na mocy chrztu świętego wszyscy jesteśmy misjonarzami. Biskup zaznaczył również, że świętość jest obowiązkiem Kościoła, zaś świętych stwarza życie pełne miłości i wiary. Takiej autentycznej wiary i wolności życzył wszystkim stypendystom – aby budować swoje życie na skale, nawiązując tym samym do hasła tegorocznego obozu.

Sobotę i niedzielę młodzież spędziła na integracji i zwiedzaniu miasta. 22 lipca wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Misyjnym św. Krzysztofa zorganizowanym przez MIVA Polska. Nie zabrakło także czasu na wspólną dyskotekę.

Poniedziałek i wtorek upłynęły pod znakiem wizyt na zajęciach zorganizowanych przez Politechnikę Świętokrzyską i Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Dzięki uprzejmości Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Pana Adama Jarubasa, w środę i w czwartek, stypendyści udadzą się na wycieczki po regionie. Odwiedzą Sandomierz, Święty Krzyż, Tokarnię, Centrum Nauki Leonardo da Vinci i zamek w Chęcinach.

27 lipca odbędzie się Dzień Sportu. Zainauguruje to wydarzenie bp Marian Florczyk- duszpasterz sportowców w kościele pw. Chrystusa Króla. Stypendyści będą zmagali się w wielu konkurencjach na Hali Legionów w Kielcach.  Sobota z kolei to Dzień Skupienia. Młodzi ludzie będą zgłębiali nauczanie swojego Patrona w grupach, a po południu wezmą udział w przesłuchaniach do Alleluja czyli Happy Day 3. O 20.00 na kieleckim rynku odbędzie się koncert uwielbieniowy  połączony z czuwaniem modlitewnym prowadzony przez zespół “Tylko Ty”, składający się ze stypendystów i absolwentów Fundacji.

Uroczyste zakończenie obozu nastąpi w niedzielę, 30 lipca, o godz. 9.30 w Bazylice katedralnej w Kielcach. O godzinie 11.55 w TVP1 zostanie wyemitowane specjalne wydanie programu “Między Ziemią a Niebem” prosto z Kielc. O godz. 20.00 stypendyści wezmą udział w koncercie galowym Alleluja czyli Happy Day 3. W poniedziałek młodzi ludzie wrócą do swoich domów.