Dni Skupienia u Misjonarzy

CIAŁO CHRYSTUSA – Amen. Co to dla Ciebie znaczy? Zapraszamy na Dni Skupienia wszystkich mężczyzn od 17 roku życia, którzy pragną odkryć piękno Bożej miłości.

Jest to kilka dni spędzonych w seminarium Księży Misjonarzy w Krakowie. Jest to również okazja, aby poznać nasze Zgromadzenie, duchowość św. Wincentego a Paulo i rozeznać, w jaki sposób Bóg powołuje mnie do świętości. Ale przede wszystkim jest to czas spotkania:

# Z Bogiem. Możesz pogłębić swoją relację z Jezusem, trochę lepiej Go poznać, posłuchać Jego słów. Modlitwa. Adoracja. Eucharystia. Liturgia Godzin. Nabożeństwo. Spowiedź.

# Z ludźmi. Okazja, by porozmawiać z duszpasterzem, klerykami, zaproszonymi gośćmi i młodymi, którzy szukają swojej drogi. Praca w grupach. Konferencje. Dyskusje. Dzielenie się. Kawa.

# Z samym sobą. Szansa na wyciszenie, przyjrzenie się sobie, odkrycie co jest dla mnie ważne. Cisza. Rachunek sumienia. Lektura Słowa Bożego.

W tym roku podczas naszych spotkań chcemy odkryć, czym naprawdę jest Eucharystia, jak wielkim darem jest dla każdego z nas i czemu życie eucharystyczne jest tak niesamowicie ważne w stawaniu się i byciu prawdziwym mężczyzną. Zdaniem św. Wincentego a Paulo, założyciela naszego Zgromadzenia, największym skarbem Kościoła są ubodzy i Eucharystia. Mawiał: “Nasz Pan ustanowił Najświętszy Sakrament jako podstawę życia religijnego. Uczynił to w nocy przed męką jako uroczysty testament wyrażający Jego nieskończoną miłość ku rodzajowi ludzkiemu”.

Nie byłeś na wcześniejszych Dniach Skupienia? Spokojnie, każde z nich jest niezależne i możesz przyjechać na wybrane. Tylko pamiętaj – liczba miejsc jest ograniczona!

Masz pytanie? Napisz do nas na [email protected] lub na fb.com/MlodziezWincentynska.

Wydarzenie na FB: facebook.com/events/847415192396599/?__mref=mb

Najbliższe Dni Skupienia:

  • Ciało Chrystusa – 21-23.02.2020
  • Idźcie w pokoju – 19-21.06.2020