Eko-foto w Wałbrzychu

„Ekologia okiem młodych fotografików” – pod takim hasłem odbyły się warsztaty dla młodzieży, których celem było podnoszenie świadomości ekologicznej młodych ludzi połączone z nauką podstawa fotografii przyrodniczej. Uczestnicy podczas szkolenia mogli zgłębiać Podstawy fotografii artystycznej: fotografia krajobrazu, architektury, detalu, osób, podstawowe zasady planowania przestrzeni, kadrowania, umieszczania detali, światła i koloru. Odbyły się także zajęcia w terenie na temat: kompozycja i estetyka: świadomość kadru, zasady kompozycji obrazu, głębia ostrości, światło i oświetlenie, kolor, rytm, barwa itd. Wykonane fotografie zostały omówione wraz z analizą błędów oraz konsultacjami.

Jednocześnie podczas warsztatu duży nacisk położony był na praktyczną realizację tematu fotograficznego – pokazanie natury i zagrożeń, które mogą przyczyniać się do niszczenia przyrody. Efekty ich pracy możecie obejrzeć na przepięknych fotografiach, które uchwycili podczas warsztatów młodzi ludzie – link do galerii: https://mlodzidlaeko.pl/galeria/

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Młodzi dla EKO” dnia 13.06.2019 r. w Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu przy ul. pl. Marceliny Darowskiej 1. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Priorytetowego Edukacja Ekologiczna.