Emobilna pielgrzymka do Watykanu

„Klimat jest dobrem wspólnym, wszystkich i dla wszystkich!” ( Laudato Si)

1 Emobilna pielgrzymka Europejskim Szlakiem Sanktuariów

Emobilną ambasadą i wyłącznie elektrycznymi autami z Polski do Watykanu, wybiera się grupa polskich pielgrzymów. W ciągu niespełna 2 tygodni przejadą ponad 4.000 km, odwiedzą narodowe sanktuaria 5 europejskich krajów ( Polska, Czechy, Austria, Słowenia, Włochy), aby w końcu dotrzeć do Asyżu, a potem do Watykanu na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

Nam udało się porozmawiać z Marcinem Piaskowskim o ostatnich przygotowaniach do pielgrzymki. Posłuchajcie:

To projekt 1 Emobilnej Pielgrzymki Laudato si – Instytutu Eletromobilności Emobi z Katowic. Inicjatywa już uzyskała osobiste błogosławieństwo od samego Papieża
Franciszka! Pielgrzymi szlak rozpoczną z Jasnej Góry, po czym przejadą małopolski szlak Jana Pawła II (Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, Czerna). Przed wyjazdem z Polski specjalny e-pit stop w Katowicach, gdzie pod symblicznym Spodkiem odbędzie się prezentacja abasady katowickiej deklaracji Driving Change Together.

Pielgrzymi promują katowicką deklarację Driving Change Together (partnerstwa na rzecz rozwoju elektromobilności), podpisanego w Katowicach przez ponad 43 kraje świata i liczne organizacje międzynarodowe, które zobowiązały się do rozwijania elektromobilności. 6 października rozpocznie się w Watykanie Synod o Amazonii, w której spora część zostanie poświęcona również tematowi ekologii integralnej. Właśnie w tej intencji polscy pielgrzymi wyruszają z nietypową pielgrzymką do Rzymu. Pielgrzymka sama w sobie ma na celu promowanie idei odpowiedzialności za klimat, który jest dobrem wspólnych, wszystkich i dla wszystkich. Wśród uczestników założyciele pracownicy pierwszego w Polsce przedsiębiorstwa ekonomii społecznej „Latający Kogut” z Katowic – zajmującego się elektromobilnością.