10. Exodus Młodych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej

16/08/2020 16:21
seweryn.wawrzynowicz@gmail.com

JUŻ NIEDŁUGO❗️ 📣
W dniach 18-20 sierpnia 2020 roku na terenie parafii Sanktuarium św. Stanisława Biskupa w Górecku Kościelnym odbędzie się 10. edycja Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Exodus Młodych.
Exodus Młodych jest projektem o charakterze ewangelizacyjno-kulturalnym pod patronatem J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka, organizowanym przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Fundację “Exodus Młodych”.
Jest to spotkanie dla każdego, który czuje się młody, pragnie bliżej poznać Pana Boga i odnaleźć swoje miejsce w Kościele. Te trzydniowe rekolekcje to również dobra okazja, by poznać wielu ciekawych ludzi i nawiązać trwałe przyjaźnie.
Celem naszego spotkania jest promocja pozytywnych wartości chrześcijańskich oraz doświadczenie radosnej wspólnoty Kościoła. Uczestnicy przez 3 dni biorą udział w nabożeństwach, koncertach, warsztatach, różnych formach rozrywki oraz spotkaniach z gośćmi, którzy dzielą się świadectwem wiary.
Do tej pory mieliśmy przyjemność gościć wielu znakomitych mówców i gości: o. Adama Szustaka OP, ks. Piotra Pawlukiewicza, ks. Dominika Chmielewskiego SDB, ks. Krzysztofa Kralkę, ks. Johna Bashoborę, ks. Rafała Jarosiewicza, ks. Bogusława Kowalskiego, Marcina Zielińskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Jana Pospieszalskiego, Dominikę Figurską i Michała Chorosińskiego oraz wiele zespołów chrześcijańskich.
Tematem tegorocznego spotkania jest hasło: Wtajemniczeni. Eucharystia to tajemnica, jaką wyznajemy i celebrujemy. To także tajemnica posłania i chrześcijańskiego świadectwa. Dlatego realizując tegoroczny temat spotkania, pragniemy jeszcze głebiej wtajemniczać się w wyjątkowe misterium, jakim jest Eucharystia. Chcemy wspólnie odkryć dar nieskończonej miłości Boga, z łaską przyjąć Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pragniemy poznawać tajemnicę tej Obecności i uczyć się doceniać ją codziennie od nowa. Pomagać nam w tym będą zaproszeni goście:
abp Grzegorz Ryś, Ida Nowakowska-Herndon, Arkadio, ks. Michał Olszewski SCJ, Zespół Razem za Jezusem,
ks. Tomasz Źwiernik, Siewcy Lednicy, Maja i Krzysztof Sowińscy, ks. Mateusz Kopa oraz ks. Krzysztof Zgnilec.
Wszelkie potrzebne informacje znajdują się na naszej stronie: