55. Złazisko KSM Diecezji Rzeszowskiej do Desznicy

16/09/2020 8:02
Agnieszka Wojnarowicz

12 września odbyło się 55. Złazisko Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej do Desznicy. Młodzież wraz z księżmi, podzielona na grupy wyruszyła w szlak górski z różnych miejsc, aby następnie w godzinach wieczornych spotkać się z całą wspólnotą w jednym miejscu – Desznicy. Każda z grup miała do przebycia około 20 km.

„Wrześniowe złazisko już za nami.. ale coś czujemy, że pozostanie ono w naszej pamięci na bardzo, bardzo długo. Część z Was zapyta pewnie „dlaczego?” Otóż! Było ono wyjątkowe i nietypowe, bo jednodniowe i zorganizowane w czasie tak zwanej pandemii.
Nie przeszkodziło nam to jednak, aby wspólnie wędrować po szlakach Beskidu Niskiego, po to by spotkać się na wspólnej Mszy Świętej w naszej ukochanej Desznicy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także księżom przewodnikom za to, że chciało wam się założyć buty wyczynowe i wstać z kanapy, a było nas niemało, bo aż prawie 150 osób! Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia i cóż.. do zobaczenia na kolejnym złazisku! Mamy nadzieję, że warunki będą już wtedy nieco inne”. 
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej

 Więcej: ksm.rzeszow.pl

Zobacz fotorelację ze złaziska: