XX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

07/10/2020 9:52
Agnieszka Wojnarowicz

W dniach 7-8 października 2020 r. odbędzie się XX pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego „TOTUS TUUS”. Spotkanie odbywa się w wyjątkowym roku: stuleciu urodzin św. Jana Pawła II i 100. rocznicy ważnej dla Europy i świata Bitwy Warszawskiej.

7 października o 20.45 w Kaplicy Matki Bożej Królowej Polski  Apel Jasnogórski poprowadzi ksiądz biskup Henryk Tomasik.

Główne uroczystości będą miały miejsce w czwartek 8 października. O godz. 11.00 rozpocznie się msza święta odprawiona pod przewodnictwem księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz duszpasterza Rodziny – księdza biskupa Henryka Tomasika. W jej trakcie poświęcone zostaną pamiątkowe różańce, odczytany będzie Akt zawierzenia Matce Bożej i list do Papieża Franciszka.

Podczas jasnogórskiego spotkania będziemy dziękować Panu Bogu za dar, jakim jest dla nas św. Jan Paweł II oraz modlić się w intencjach Ojczyzny i Papieża Franciszka. Będziemy też prosić  o łaski potrzebne do wychowywania kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za Ojczyznę, Kościół i świat.

Głównym organizatorem jest PSP Nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu. Placówka ta prowadzi biuro pielgrzymkowe oraz przygotowała oprawę muzyczną mszy świętej,

Informacje dotyczące pielgrzymki zostaną zamieszczone na stronie internetowej  www.rodzina.org.pl  w zakładce „Pielgrzymka na Jasna Górę”.