Geniusz komputerowy kandydatem na ołtarze

10/10/2020 1:54
Agnieszka Wojnarowicz

10 października odbędzie się beatyfikacja Carla Acutisa, włoskiego nastolatka, który zmarł na białaczkę. Dwa dni później będą miały miejsce  obchody jego wspomnienia liturgicznego.

Jak podaje portal misyjne.pl:

„Beatyfikację Carla Acutisa poprzedzi wystawienie ciała tego 15-letniego geniusza komputerowego. Trwać będzie ono przez siedemnaście dni w sanktuarium Ogołocenia w Asyżu, gdzie pochowany jest przyszły błogosławiony. Jest to zarazem narodowe sanktuarium młodzieży włoskiej”.

Kim był Carlo Acutis?

„Urodził się 1991 roku. Jak wiele chłopców w jego wieku, interesował się techniką, tworzeniem stron internetowych czy szeroko pojętym Internetem. Był wręcz komputerowym geniuszem – jego rówieśnicy go podziwiali. Miał jednak swoją tajemnicę – był zakochany z Jezusie. Dzisiaj jest kandydatem na ołtarze.

Carlo Acutis był niezwykłym nastolatkiem. Już w wieku 12 lat zaczął spowiadać się co tydzień i codziennie uczestniczył w Eucharystii. Nazywał to wprost: drogą do Nieba. Lubił robić różne rzeczy na komputerze – tworzyć strony internetowe, edytować i składać filmy czy układać komiksy. Jednym z jego większych przedsięwzięć, była strona internetowa, która katalogowała wszystkie cudy Eucharystyczne, które miały miejsce na świecie”.

 

Źródło: misyjne.pl

Zdjęcie: carloacutis.com