Trwają rekolekcje akademickie w Łodzi

27/10/2020 10:07
Agnieszka Wojnarowicz

Węzeł – tak zwie się Duszpasterstwo Akademickie, które zaprasza do siebie wszystkich studentów. Działa ono przy kościele św. Teresy i św. Jana Bosko, niedaleko Miasteczka LUMUMBOWO w Łodzi. Obecnie przeżywają oni swoje rekolekcje.

Jak piszą organizatorzy:

W poniedziałek, 26 października, rozpoczęły się nasze akademickie rekolekcje „Na dobry początek”. To wspólna inicjatywa duszpasterstw akademickich naszego miasta, będąca okazją do tego, by poznać łódzkie duszpasterstwa akademickie. No i duchowo nabrać sił, co w obecnej sytuacji z pewnością przyda się każdemu.
Codziennie, od poniedziałku do środy włącznie, spotykamy się o godz. 19.00. W tym roku wyjątkowo spotykamy się tylko w jednym kościele, św. Teresy i św. Jana Bosko przy Rondzie Solidarności.

Wcześniej bo w niedzielę, Mszą Świętą o godz. 19.00, którą odprawił w katedrze ks. Abp Grzegorz Ryś zainaugurowane nowy rok akademicki.

Jaki będzie ten rok? Nie wiemy, prognozy nie są zbyt obiecujące… Tym bardziej polecajmy Bogu nasze studia, nas samych i naszych bliskich. Zaufajmy Bogu, On nami pokieruje właściwie! – piszą organizatorzy.

Szczegóły: Duszpasterstwo Akademickie „Węzeł”