Młodzi w debatach

15/11/2020 8:29
Łukasz Brodzik

Cykl spotkań dotyczących roli i miejsca młodzieży w Kościele w kontekście współczesnych wydarzeń i wyzwań, organizuje w listopadowe i grudniowe wtorki Centrum Duszpasterskie Wesoła54 w Kielcach. Spotkania odbędą się w formule online.

Będą organizowane za pośrednictwem platformy Zoom (link: FB WESOŁA54).

Pierwsze spotkanie – 17 listopada, zapowiadające i inaugurujące „młodzieżowy cykl” będzie dotyczyło zasadniczo tematu „Państwo-Kościół”. – Rozpoczynamy o godz. 20 – zapowiada ks. prof. UJK dr hab. Rafał Dudała, teolog i politolog. Ks. Dudała poprowadzi to spotkanie.

Następne spotkania online, tj. 24 listopada, 1 oraz 8 grudnia będą się koncentrowały wokół „Church Challenge: wyzwanie młodych”.

Organizatorzy chcieliby, aby z tej oferty skorzystali zarówno ludzie młodzi, ale także ich rodzice i krewni, żywo zainteresowanych rolą i miejscem młodych w Kościele. Chodzi o rozpoczęcie wewnątrzkościelnego dialogu, o który jesteśmy proszeni i na mocy sakramentu Chrztu – powołani – jak tłumaczy ks. Dudała.

Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 istnieje przy kościele akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach. Ma w ofercie duszpasterskiej bogatą propozycję skierowaną nie tylko do młodzieży akademickiej, ale i małżeństw, młodych matek, przedsiębiorców, zainteresowanych m.in. ekumenizmem, duchowością, biblistyką i twórczością artystyczną.

Źródło: niedziela.pl