Dołącz do 7. Biegu Miłosierdzia

12/04/2021 10:13
Agnieszka Wojnarowicz

Częstochowska Dolina Miłosierdzia i Fundacja ufam Tobie podjęły się po raz siódmy organizacji charytatywnego Biegu Miłosierdzia. Będzie on trwał do 30 kwietnia i będzie miał formę hybrydową. Osoby biorą udział w biegu bedą przebywać trasę w dowolny sposób i indywidualnie. Następnie będą mieć za zadanie publikacji zdjęcia z tego wydarzenia lub przesłanie go mailem na adres Fundacji ufam Tobie.

Jak podaje portal ekai.pl:

Zadaniem uczestników jest indywidualne przebiegniecie, przespacerowanie, lub przejechanie na wózku, rowerze czy na rolkach 5-ciokilometrowej trasy w dowolnym czasie i miejscu. Zdjęcie z podjęcia wyzwania należy opublikować na swoim profilu na facebooku z hasztagiem #7.BiegMiłosierdzia lub przesłać na adres mailowy: fundacjaufamtobie@gmail.com.Można także użyć specjalnej nakładki na zdjęcie profilowe na FB.

„Wszyscy pamiętamy poranek Zmartwychwstania. Wokół grobu biegały kobiety i uczniowie. Wszyscy śpieszyli się, by zobaczyć Zmartwychwstałego Chrystusa, bo ten kto wierzy i kocha, nigdy nie działa w zwolnionym tempie” – wyjaśnia bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej w filmie zapraszającym do udziału w przedsięwzięciu.

Ze względu na pandemię 7. Bieg Miłosierdzia musiał w tym roku zmienić swoją formułę. Nie ma możliwości, by uczestnicy odliczyli się na linii startu. Stąd pojawił się pomysł, by wybrać jedną z czterech możliwości. 

 

 

Źródło: ekai.pl