Spotkanie młodego Kościoła

22/11/2021 10:32
Łukasz Brodzik

Decyzją papieża Franciszka diecezjalne obchody ŚDM zostały przeniesione z Niedzieli Palmowej na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku towarzyszyło im hasło: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”.

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ŚDM na poziomie diecezjalnym odbyły się 21 listopada w Paradyżu.

– Skupiamy się na postaci św. Pawła i jego powołania. Świadectwo i wspólnota to dwie rzeczywistości, które nam w tym czasie towarzyszą – mówi Mateusz Kowalik. Jedną z form pochylania się nad hasłem ŚDM były spotkania w grupach dzielenia. – Tematem tych spotkań był Damaszek św. Pawła, czyli miejsce jego nawrócenia – wyjaśnia kl. Michał Kowalewski. – Każdy z uczestników zastanawiał się nad tym, co w jego życiu oznacza Damaszek i jaki jest moment jego spotkania z Jezusem zmartwychwstałym.

– Chcemy przeżywać to, że jesteśmy posłani do świata jako świadkowie Ewangelii, jako świadkowie samego Chrystusa – mówi ks. Łukasz Malec o Światowych Dniach Młodzieży (zobacz tutaj).

Wraz z młodzieżą w Paradyżu modlił się pasterz diecezji. – Ojciec święty bardzo podkreśla potrzebę świadectwa ludzi młodych – mówi bp Tadeusz Lityński (zobacz tutaj).

– Ktoś, kto żyje Chrystusem, musi być gotowy na to, że świat zewnętrzny nie będzie go traktował życzliwie – powiedział bp Tadeusz Lityński o trudnościach, które mogą spotkać młodych chrześcijan (zobacz tutaj).

Źródło: niedziela.pl