„Światło między oceanami” na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

08/02/2022 11:58
Marek Staroń

Światło między oceanami – poruszająca filmowa opowieść o konsekwencjach niewłaściwych wyborów, o złych decyzjach dobrych ludzi i o szczęściu, z którego tak trudno zrezygnować… 20 lutego na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych. Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW. Zapraszamy!

OPIS: Bohater wojenny, Tom Sherbourne, przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest posiadanie dziecka. Miesiące bezowocnych starań wpędzają Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Jednak pewnego dnia, w okolicy, pojawia się zrozpaczona kobieta poszukująca zaginionego męża i maleńkiego dziecka.

Oscarowa obsada: Michael Fassbender, Alicia Vikander i Rachel Weisz w ekranizacji światowego bestsellera, okrzykniętego literacką sensacją i przetłumaczonego na ponad 30 języków.

Światło między oceanami
Data: 20.02.2022 r. godz.: 16:00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
Szczegóły: https://dobremiejsce.org/

swiatlo-miedzy-oceanami-screen_4-2.jpg swiatlo-miedzy-oceanami-screen_2-1.jpeg swiatlo-miedzy-oceanami-3-0.jpg

Piotr