Zielone Świątki w Lesie Bielańskim 2022

09/06/2022 9:32
Basia Krumholc

Zielone Świątki w Lesie Bielańskim – tradycyjne Święto Bielan od XVII wieku, sięgające królów Władysława IV i Jana Kazimierza.

OPIS WYDARZENIA:
W tym roku świętowanie rozpoczniemy o 11:00, kiedy to wyruszy procesja znad Wisły, gdzie przypłynie tratwa z warszawskiej Archikatedry św. Jana Chrzciciela z obrazem św. Brunona z Kwerfurtu.

Po procesyjnym przeniesieniu obrazu, rozpocznie się Msza św. w Kościele Pokamedulskim

Ok. godz. 13:00 tradycyjna scenka z powieści pt. “Pan Wołodyjowski”, która wg Henryka Sienkiewicza miała wydarzyć się właśnie w klasztorze na Warszawskich Bielanach.

Ok. godz. 13:15 potańcówka : polki, oberki, stare walce, tanga, fokstroty… Oprawę muzyczną zapewni Gminna Orkiestra Dęta w Goraju.

O godz. 13:30 zwiedzanie kompleksu pokamedulskiego z Panią dr Ewą Korpysz, kustoszem Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

W godzinach 10:00-15:00 zapraszamy na kiermasz rękodzieła nowoczesnego i ludowego oraz swojskiego jadła na terenie parafialnym i Dobrego Miejsca.

W godzinach 12:00-15:00 atrakcje dla dzieci: pojazd firmy BYŚ, otwarte zajęcia piłki nożnej z Hutnikiem; leśna modelarnia, dmuchańce, ogrody “Leśnej Drogi”; animacje Kukiełki (malowanie twarzy, bańki XXL, zabawy ruchowe oraz tańce, kolorowe doczepki na włosy, tworzenie książeczki pamiątkowej, pamiątkowe zdjęcia, tworzenie własnego pluszaka – byczek BYŚ).

Wstęp wolny!

Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Bielany_Zielone_swiatki-2.jpg zielone_swiatki_w_lesie_bielanskim_2022_1-1.jpg zielone_swiatki_w_lesie_bielanskim_2022_2-0.jpg

Piotr