“SERCE KOBIETY NIEPODLEGŁEJ”

14/07/2022 10:01
Agnieszka Wojnarowicz

“Serce Kobiety Niepodległej” to wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Powstania Warszawskiego, mające na celu przybliżyć historię kobiet walczących o niepodległość. Na projekt składają się:

* SPEKTAKL słowno-muzyczny pt. “Serce Kobiety Niepodległej” w reżyserii Artura Bocheńskiego (31.07.2022 godz. 18:00)

Wydarzenie o emocjonalnej drodze bohaterek walczących o Niepodległość. Na scenie usłyszymy utalentowaną wokalistkę Justynę Jędrusik, Marcina Jajkiewicza, chór uczestników warsztatów wokalnych “Głos Wolności” oraz orkiestrę kameralną. Zaprezentowane zostaną utwory patriotyczne w malowniczych, ilustracyjnych wręcz aranżacjach, przeplatanych wierszami polskich poetek takich jak: Maria Przedborska, Maria Szembekowa, Anna Zahorska, Maria Paruszewska, Zofia Jabłońska, Maryla Czerkawska. Takie połączenie pozwoli słuchaczom z jednej strony przenieść się w czasie do dawnej Warszawy, a z drugiej zobaczyć te wydarzenia z dzisiejszej perspektywy, uwspółcześnić i odnieść do własnego życia.

Liryczno-muzyczne opowieści o męstwie, poświęceniu, wolności i miłości zawarte w spektaklu dotykają historii Marii Stodolskiej, Wandy Piekarskiej, Józefy z Michałowskich Lis-Błońskiej, Zofii Szturm de Sztrem, Marii Korniłłowicz- Strońskiej, Zofii Łazowskiej, Marii Pigłowskiej czy też Teresy Zanowej. Bohaterek swoich czasów, odznaczonych krzyżem VIRTUTI MILITARI

* WARSZTATY wokalne pt. „ Głos Wolności” (od 2022-07-29 do 2022-07-31)

3 dniowe warsztaty, które poprowadzą Justyna Jędrusik oraz Agnieszka Kowalik, przygotowujące uczestników do udziału w spektaklu muzycznym. Uczestnicy warsztatów wystąpią w roli chóru. Będzie to chór rozrywkowy, którego rolą będzie budowanie dramaturgii spektaklu za pomocą śpiewu, a także prostego ruchu. Nad interpretacją będzie czuwał reżyser Artur Bocheński. W repertuarze utwory o tematyce patriotycznej w nowoczesnych aranżacjach.

* WYSTAWA fotografii konceptualnej pt. “Libertas” (od 2022-07-29 do 2022-08-15)

Projekt fotograficzny zrealizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 1918 – 2018. Tomasz Cuncvir Kędzierski swoimi zdjęciami wprowadza w klimat powstawania naszego kraju z popiołów po zaborach. Fotografie konceptualne wykonane na materiałach światłoczułych. Każde zdjęcie naświetlało się nieustannie przez 123 godziny: dokładnie tyle lat Polska była pod zaborami.

* KONCERT Justyny Jędrusik pt. “Diamenty Serca” (14.08.2022 godz. 12:00)

Autorskie kompozycje przedstawiające kobiece serce i jego kształtowanie się w odniesieniu do relacji. Koncert z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego będzie okazją dla słuchaczy do odkrywania siły i głębi jaką niesie bliska relacja. Z samym sobą? Bogiem? Drugim człowiekiem? To autorka pozostawia do osobistej interpretacji słuchaczy.

“SERCE KOBIETY NIEPODLEGŁEJ”
Adres: Dewajtis 3, Warszawa
Termin: od 2022-07-29 do 2022-08-15
WYDARZENIA BEZPŁATNE.

SZCZEGÓŁY, BILETY, REJESTRACJA na stronie https://dobremiejsce.org/

PROJEKT “SERCE KOBIETY NIEPODLEGŁEJ” DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PROGRAMU WIELOLETNIEGO NIEPODLEGŁA NA LATA 2017-2022 W RAMACH PROGRAMU DOTACYJNEGO „NIEPODLEGŁA”

PLAKAT_ALL3.jpg

Piotr

Skip to content