Maksym Fedirchuk – „ZIEMIA” – wystawa

24/08/2022 12:29
Basia Krumholc

“Ziemia” – malarska opowieść artysty oraz rapera Maksyma Fedirchuka, absolwenta Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, do zobaczenia w Galerii Krużganek.

Maksym Fedirchuk o wystawie:
“Należę do wspólnoty twórców chrześcijańskich “Vera Icon”. Jedną z naszych myśli przewodnich jest to, aby : “Patrzeć przez światłe oczy serca”. Moim celem było uchwycenie życia codziennego rodaków ze szczególnym pochyleniem się nad ich trudami, których doświadczają. Z czułością i z szacunkiem przyjmując ich rzeczywistość. Mam nadzieję, że atmosfera ukraińskiej prowincji oraz to spojrzenie uczytelni się również innym.”

“Od początku swojej twórczości fascynowałem się portretem. Na dyplomy licencjacki oraz magisterski przedstawiałem postać człowieka. Do cyklu „Ziemia” czerpię inspiracje z telewizji lokalnej z mojego rodzinnego miasteczka – Gródka Podolskiego. W reportażach nowin z miasta oraz gminy zauważam interesujące kompozycje. W odcinkach wiadomości ludzie często debatują z władzami miejscowymi lub kłócą się o miedzę z sąsiadem, zapominając o kamerze. Na ich twarzach, w gestach rysują się emocje…”

Wystawa – “Ziemia”

Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek

Ekspozycja: od 2022-09-03 do 2022-09-26, wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20

Wernisaż 03.09.22 godz. 17:00
Bezpłatne wejściówki dostępne na stronie
www.dobremiejsce.org

Maksym_Fedirchuk_ZIEMIA_5-2.JPG Maksym_Fedirchuk_ZIEMIA_7-1.JPG Maksym_Fedirchuk_ZIEMIA_plakat_1200px-Kopia-0.jpg

Piotr

Skip to content