XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

15/09/2022 9:16
Basia Krumholc

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę organizowanej przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 14 Integracyjną im. Jana Pawła II w Radomiu.

Pielgrzymkowe spotkanie rozpocznie się 5 października 2022 r. o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Boskiej. Kulminacyjnym momentem będzie uroczysta Msza Święta sprawowana w czwartek 6 października 2022 r. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Duszpasterza naszej Rodziny ks. bp. Marka Solarczyka.

Święty Jan Paweł II stwierdził: „Jeśli chcemy, aby świat stał się ostatecznie przybytkiem pokoju, musimy nieustannie i z pokorą, ufnie i wytrwale się modlić…”. Odpowiadając
na to wyzwanie, przybędziemy na Jasną Górę ze szczególną intencją – będziemy modlić się
o pokój na świecie oraz zakończenie wojny na Ukrainie. Będzie to piękny wyraz naszej pamięci o Patronie, który zawsze pragnął pokoju.

Nasze zaproszenie na pielgrzymkę przyjął ojciec Łukasz Buksa – franciszkanin, który głosi Słowo Boże w niekonwencjonalny sposób – za pomocą muzyki. Wierzymy, że jego koncert ewangelizacyjny na jasnogórskich wałach spotka się z dużym entuzjazmem i żywiołową reakcją młodych ludzi.

Tradycyjnie – jako Rodzina Szkół – włączamy się w organizację XXII Dnia Papieskiego,
który w tym roku odbędzie się 16 października pod hasłem Blask Prawdy. Jego widocznym znakiem będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W ubiegłym roku na Jasną Górę – mimo ograniczeń pandemicznych i związanych z nimi rygorów sanitarnych – przybyło ponad 5 tysięcy osób z około 150 szkół. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej.

Wszystkie informacje będą również publikowane na naszej stronie www.rodzina.org.pl.

Skip to content