Siedlecka Caritas zaprasza do świętowania „Czasu dla stworzenia”

01/10/2022 12:19
Basia Krumholc

Ekologia będzie tematem przewodnim spotkania zorganizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej dla wszystkich, którym na sercu leży dobro środowiska naturalnego – m.in. nadleśniczych, kół łowieckich, Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas, którzy 4 października 2022 r. w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie będą obchodzić coroczne święto „Czas dla stworzenia”. Wydarzeniu w tym roku towarzyszy hasło „Wsłuchaj się w głos stworzenia”.

„Czas dla Stworzenia” to święto, które powstało w odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka do nawrócenia ekologicznego zawarte w encyklice „Laudato si”. Wydarzenie ma na celu odnowienie relacji ze Stwórcą i całym stworzeniem poprzez wspólne świętowanie, działanie i jednoczenie się w modlitwie z braćmi i siostrami z całego świata oraz promocję ekologii (ochronę stworzenia).

W ramach kościoła rzymskokatolickiego, Episkopat Polski powierzył koordynowanie działalności ekologicznej Caritas Diecezjalnym. 4 października, w którym to przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, będzie odtąd dniem promującym działania na rzecz środowiska naturalnego.

Świętowanie w diecezji siedleckiej rozpocznie się o godz. 15:30 Różańcem w Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pratulinie. Następnie o godz. 16:00 odbędzie się Msza św. Z kolei w Martyrium Pratulińskim rozstrzygnięty zostanie konkurs „Pomysł na ekologię”, prezentacja encykliki „Laudato si” i promocja ekologii oraz ognisko – poczęstunek.

Wydarzenie objęli patronatem medialnym: Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie i Portal Podlasie24.pl.

Skip to content