Akademia Przyszłości – rusza 20. edycja programu

19/10/2022 10:20
Basia Krumholc

Ponad 1800 dzieci, które znają odpowiedzi na pytania: Jak to jest nie mieć kolegów? Jak to jest nie mieć marzeń? Jak to jest czuć się nic nie wartym?chciałoby dołączyć do tegorocznej 20. edycji Akademii Przyszłości. To będzie możliwe, dzięki darczyńcom.  Od dziś można ufundować wybranemu dziecku udział w programie. Akademia wspiera dzieci, które w siebie nie wierzą. Poznaj ich historie na www.akademiaprzyszlosci.org.pl.

– W Akademii Przyszłości wolontariusz spotyka się z dzieckiem raz w tygodniu. Podczas indywidualnych zajęć poświęca mu czas, uwagę, poznaje przyczynę braku wiary w siebie i towarzyszy mu w budowaniu pewności siebie – mówi Agnieszka Grzechnik, Dyrektorka Operacyjna Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – Dzięki pracy w Akademii, aż 82% dzieci zaczyna wierzyć w swoje możliwości, 80% ma ochotę na podejmowanie nowych wyzwań, a 72% staje się pewniejsza siebie. O tym, jak ważny jest ten program, mówią nie tylko liczby, ale też sami podopieczni. 13-letni Maciek zapytany o to, co zyskał dzięki Akademii, odpowiada: Odkryłem w sobie radość życia. 11-letnia Jola dowiedziała się, że umie ładnie śpiewać, a wcześniej się tego bardzo wstydziła.

Jak to działa?  Ufunduj Indeks dziecku  

Spotkania dziecka i wolontariusza możliwe są dzięki wsparciu darczyńców. Na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl można przeczytać historie dzieci włączonych do programu, poznać ich marzenia, plany, niepewności i trudności. Wybierając konkretne dziecko, darczyńca funduje mu tzw. Indeks Sukcesów i umożliwia udział w programie Akademii Przyszłości.   

Pomóż Dziecku, które nie wierzy w siebie  

Ufunduj Indeks Sukcesów na www.akademiaprzyszlosci.org.

Jak to jest pomagać niepewnym siebie dzieciom? Wie Akademia Przyszłości

Jak smakowała guma Turbo? Jak to jest wygrać osiedlowy mecz w piłkę? Jak to jest śpiewać na całe gardło? Są pytania, które przywołują niezapomniane obrazy z dzieciństwa. Są jednak dzieci, które ze swojego właśnie toczącego się dzieciństwa mogą pamiętać wyłącznie: Jak to jest nie mieć kolegów? Jak to jest nie mieć marzeń? Jak to jest czuć się nic nie wartym? Nikt z nas nie powinien znać odpowiedzi na tego typu pytania. Niestety są dzieci, które znają je zbyt dobrze. Znaczą one ich codzienność, kształtują nadchodzącą dorosłość. Z myślą o takich dzieciach rusza 20. edycja Akademii Przyszłości.  

Wśród wielu dzieci zgłoszonych do programu jest Ola, która zbyt dobrze wie, jak to jest nie wierzyć w siebie. Ściana na korytarzu, o którą codziennie opiera się 10-latka jest wytarta i szorstka. Dziewczynka trzyma się na uboczu już 3 lata  od kiedy pojawiła się w nowej szkole. Niektóre dzieci nawet nie znają jej imienia. W domu też zwykle przemyka niezauważona. Przestała wierzyć, że może być inaczej, że może być dla kogoś ważna. Nie wie, kim chce zostać w przyszłości, ale zbyt dobrze wie, jak to jest nie wierzyć w siebie.   

Pomóż Dziecku, które nie wierzy w siebie  

Ufunduj Indeks Sukcesów na www.akademiaprzyszlosci.org.


Jak zmienia się podejście dzieci do siebie? 

Z Akademią Przyszłości dziecko uczy się dostrzegać szanse i możliwości, dzięki którym może wypełnić swoje dzieciństwo dobrymi wspomnieniami i iść w dorosłość z podniesioną głową. 

Jak udział w Akademii Przyszłości wpływa na Dzieci? Jak je odmienia? 

82% dzieci z Akademii Przyszłości wierzy w swoje możliwości.  

80% adeptów Akademii Przyszłości ma ochotę na podejmowanie nowych wyzwań.  

72% podopiecznych Akademii Przyszłości jest pewniejsza siebie.  

72% podopiecznych Akademii Przyszłości potrafi nazwać swoje małe sukcesy.  

67% dzieci w Akademii Przyszłości odkryło nowe marzenia i cele.  

(Źródło: Badania własne Akademii Przyszłości) 

 Jak wesprzeć dziecko i zostać darczyńcą?   

1) Wejdź na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl   

2) Wybierz dziecko, któremu chcesz pomóc poznaj jego/jej historię.   

3) Ufunduj Indeks Sukcesów (możesz też otworzyć zbiórkę lub dorzuć się do już otwartej).   

4) Śledź postępy dziecka, dzięki informacjom od wolontariusza i Akademii. 

Pomóż Dziecku, które nie wierzy w siebie  

Poznaj historie Dzieci z Akademii Przyszłości i ufunduj Indeks Sukcesów na www.akademiaprzyszlosci.org.pl  

To dzięki wsparciu Darczyńców Akademia może działać i wspierać Dzieci w całej Polsce.  

Skip to content