Bezdomni schronią się przed zimnem w Siedlcach

15/11/2022 7:48
Basia Krumholc

Ogrzeją się, zjedzą posiłek i otrzymają czyste ubranie – na to mogą liczyć osoby bezdomne przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach. Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała tam specjalną świetlicę (niebieski kontener), gdzie w każdej chwili, 24h/dobę, może zgłosić się każdy potrzebujący. To dodatkowa propozycja organizacji, by zapewnić schronienie potrzebującym w okresie jesienno-zimowym, które nie otrzymały miejsca w Mieszkaniach Wspieranych.

– Chcemy pomóc tym, którzy nagle znaleźli się w trudnej sytuacji i nie mają gdzie uciec przed zimnem, są głodni i zdezorientowani. Takie osoby spotykamy również na przystankach, ulicach i dworcach w Siedlcach. Zareagujmy i nie przechodźmy obojętnie – możemy pomóc takiej osobie, kierując ją do świetlicy. Takie osoby objęte są teraz okresem ochronnym – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi również Mieszkania Wspierane – jest to placówka skierowana do osób w kryzysie bezdomności, znajdująca się przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach. Przeznaczona jest dla osób, którym zostało przyznane prawo pobytu na czas określony na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Siedlce po konsultacji z pracownikiem socjalnym MOPR.

Dojazd do Mieszkań Wspieranych i świetlicy przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach:

– autobus nr 11, 12, 21, 24, 30, 31, 32, 33, 38 (przystanek Brzeska Buczyńskiej),

– pieszo z centrum Siedlec – idąc ul. Brzeską i skręcając w lewo w ul. Kleeberga,

– pieszo od strony Parku Handlowego Stalchemia.

Kontakt: Przemysław Zduniewicz – kierownik Mieszkań Wspieranych Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 511-091-275.

Skip to content