Podsumowania zbiórki żywności “Tak, POMAGAM!

16/12/2022 9:48
Basia Krumholc

Siedlecka Caritas dziękuje za żywność

Ponad 13 ton żywności z długim terminem ważności podarowali darczyńcy na terenie diecezji siedleckiej podczas XXI edycji ogólnopolskiej zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”. – Jesteśmy bardzo wdzięczni. Mieszkańcy i w tym roku pokazali, że bardzo bliski jest im los osób potrzebujących – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Zbiórka odbywała się 3 i 4 grudnia 2022 r.

– W imieniu naszych podopiecznych, do których trafi wsparcie, dziękuję zarówno wszystkim darczyńcom, jak i wolontariuszom – za zaangażowanie, poświęcenie czasu i każdy podarowany produkt. Taka forma wsparcia jest ważna, bo żywność stała się droga, a wiele osób samotnych i rodzin ma skromne środki na życie. Po wykupie leków, opłaceniu rachunków, pozostaje niewiele – mówi ks. Paweł Zazuniak. 

Akcja „Tak, POMAGAM!” przeprowadzana jest dwa razy w ciągu roku – przed Wielkanocą i Świętami Bożego Narodzenia. Na terenie części województw mazowieckiego i lubelskiego, na których znajduje się diecezja siedlecka, włączyło się w nią w grudniu blisko 1200 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz dwóch Centrów Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach i Białej Podlaskiej.

Produkty trafią do najbardziej potrzebujących przed Świętami Bożego Narodzenia, część darów zostanie przekazana w późniejszym terminie, w ramach pomocy doraźnej.

Skip to content