Zawody dla amatorów sportów zimowych!

17/01/2023 7:29
Basia Krumholc

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Stacja Narciarska Kasina SKI zapraszają na kolejną edycję darmowych zawodów zimowych dla każdego! Świetna atmosfera, moc atrakcji, zdrowa rywalizacja oraz radość ze wspólnego spotkania w pięknym otoczeniu czekają na was już 4 marca!

Ogólnopolska Spartakiada Zimowa to największe tego typu w Polsce, całkowicie darmowe, zimowe zawody sportowe. Od trzynastu lat wydarzenie łączy pokolenia miłośników białego szaleństwa z kraju i nie tylko.

Celami wydarzenia są promocja aktywnego trybu życia oraz stworzenie dzieciom, młodzieży i dorosłym w wieku 8-50 lat możliwości spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ważna jest również możliwość sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play. Co roku na stoku w Kasinie Wielkie spotykają się setki zawodników, by rywalizować w zjeździe na czas.

Podczas zawodów nikt się nie nudzi. Uczestnicy mogą konkurować ze sobą w następujących kategoriach: slalom gigant narciarstwo (z uwzględnieniem podziału na płeć i wiek), zjazd na byle czym (gdzie oceniana będzie kreatywność wykonanego pojazdu). Do udziału zachęcamy też osoby duchowne, dla których przewidziana jest konkurencja slalom gigant na nartach. Nie zabraknie również zmagań na śniegu dla całej rodziny. Z zawodów nikt nie wyjedzie z pustymi rękami. Na zwycięzców czekają medale, puchary oraz cenne nagrody.

Co roku duchowym przygotowaniom do wydarzenia, jak i samym zmaganiom na stoku przyświecają jakieś szczególnie ważne słowa. Tegorocznej edycji zimowych zawodów patronuje bł. Carlo Acutis, a hasłem samego wydarzenia są jego słowa: „(…) autostrada do nieba”. Chcemy zwrócić uwagę uczestników na postać młodego błogosławionego, który dzięki swojej postawie wytrwałości jest patronem na miarę dzisiejszych czasów. Powinien on być dla nas inspiracją, by mierzyć wysoko, by marzyć o świętości. Swoim życiem pokazał przecież, że jest ona na wyciągnięcie ręki.

Gorąco zapraszamy do udziału wszystkich miłośników sportów zimowych i aktywnego wypoczynku. Zapisy prowadzone są poprzez formularz na stronie internetowej: www.spartakiadazimowa.pl do 20 lutego. Przed dokonaniem zapisu bardzo prosimy dokładnie zapoznać się z zamieszczonym regulaminem.

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/SpartakiadaZimowa. By być na bieżąco, warto także kliknąć „wezmę udział” w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/739777954232563.

Do zobaczenia na stoku!

30-1.jpg 29-0.jpg

Katarzyna Krakowiak

Skip to content