Spółdzielnia będzie walczyć z wykluczeniem zawodowym

07/02/2023 6:28
Basia Krumholc

Oferuje usługi sprzątające, zajmuje się opieką nad starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi, a do tego zadba o zieleń. Ruszyła Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas, która tworzy nowe miejsca pracy i jest brakującym ogniwem w walce z wykluczeniem społecznym i zawodowym.

Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas została założona przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Jest elementem rynku pracy, pozwalającym na walkę z wykluczeniem społecznym i zawodowym.

W Białej Podlaskiej trwa właśnie zatrudnianie nowych pracowników – siedem osób trafiło już do działów „opieka nad osobami starszymi” oraz „usługi sprzątające”. Spółdzielnia i Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej wygrały w ostatnim czasie przetarg, ogłoszony przez MOPS Biała Podlaska, na opiekę nad osobami zamieszkałymi na terenie tego miasta. Bialczanie dbają też coraz bardziej profesjonalnie o czystość i porządek – spółdzielnia co i raz zdobywa nowe zlecenia na sprzątanie. Działy te cieszą się zainteresowaniem, również dlatego, że są otwarte na zatrudnianie absolwentów bialskiego CIS.

– Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych. Nasze usługi są wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach – mówi Andrzej Hojna, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej i prezes BSSC.

Ta rozwijająca się forma pomocy osobom bezrobotnym jest bezcenna. – Widzimy, że jest ona potrzebna absolwentom Centrum Integracji Społecznej. Zwłaszcza tym, którzy jeszcze niepewnie czują się na rynku pracy – tłumaczy A. Hojna. Praca w Spółdzielni jest bowiem naturalnym przedłużeniem reintegracji społecznej i zawodowej. Im więcej stworzymy miejsc pracy, tym bardziej zrealizujemy naszą misję – podkreśla A. Hojna.

W planach Spółdzielni jest rozbudowa struktury do co najmniej czterech działów. Jak zapewnia A. Hojna, to pozwoli zdywersyfikować działalność, a tym samym zmniejszyć ryzyko rynkowe, oraz zróżnicować ofertę zatrudnienia dla podopiecznych CIS.

Kontakt: Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas: sekcja porządkowa – tel. 721-932-053, sekretariat – tel. 885-871-777, ul. Warszawska 15 w Białej Podlaskiej.

Skip to content