Wolontariusze podziękowali pracownikom siedleckiego Zakładu Karnego

14/03/2023 7:57
Basia Krumholc

Chronią nas przed przestępcami, dbają o porządek w jednostkach i podejmują trud resocjalizacji osadzonych. Mowa o funkcjonariuszach i pracownikach Zakładu Karnego w Siedlcach. Ich pracę docenili wolontariusze Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej i przygotowali niespodziankę z okazji Dnia Doceniania Pracownika, obchodzonego w marcu.

Grupa wolontariuszy odwiedziła Zakład Karny 7 marca 2023 r. i wręczyła funkcjonariuszom i pracownikom kartki z podziękowaniami. – Chcieliśmy w ten sposób podziękować, a jednocześnie zwrócić uwagę na ich pożyteczną i cichą codzienną pracę – mówi Beata Prokurat, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.

Podczas uroczystego spotkania przybliżono zadania, które wykonuje Służba Więzienna. Dyrektor Zakładu Karnego w Siedlcach ppłk Cezary Bujak na ręce koordynatora wolontariatu wręczył unikatową, pamiątkową monetę, nawiązującą do historii jednostki. Następnie wolontariusze zostali oprowadzeni po części obiektu i wysłuchali jak Zakład Karny powstał i działa do dnia dzisiejszego. Dla odwiedzających placówkę była to cenna lekcja, ucząca dużej pokory.

– Dziękujemy za zaangażowanie i koordynację wydarzenia por. Przemysławowi Turykowi, Rzecznikowi Prasowemu Dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach. Życzymy również funkcjonariuszom i pracownikom wszystkiego najlepszego oraz bezpiecznych służb i powrotów do domu – podkreśla B. Prokurat.  

(BP,AN)

Skip to content