Hospicjum perinatalne. Dołożyć życia do dni

03/04/2023 11:40
Basia Krumholc

12 kwietnia 2023, godz. 19:00

Jest taka przestrzeń, w której chore, nienarodzone dziecko zostanie potraktowane zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną, ale też z niezwykłą czułością. I są ludzie, którzy pomogą rodzicom pokochać je takim, jakie jest. Podpowiedzą, jak przygotować się na przywitanie, które czasami równocześnie będzie pożegnaniem. Bo nie zawsze życie toczy się „po kolei”. Czasem najpierw umiera dzieciątko, a mama, tata i starsze rodzeństwo zostają.

Hospicjum perinatalne. To nie tyle konkretne miejsce, co pewna idea, przestrzeń współpracy, koncepcja całościowej opieki nad rodzicami, którzy dowiadują się, że ich nienarodzone dziecko będzie żyć krócej od nich. Gdy świat się wali, gdy nie ma nadziei, gdy już brakuje łez – tu będą przytuleni. Tu otrzymają potwierdzenie diagnozy i rzetelne informacje o stanie zdrowia dziecka.

Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu EduLife, pt.: „Hospicjum perinatalne. Dołożyć życia do dni”. Naszym gościem będzie lek. med. Joanna Mańka, pediatra w Krakowskim Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera, prywatnie żona i mama trojga dzieci. Porozmawiamy o wadach letalnych oraz czym jest perinatalna opieka paliatywna, na czym polega wsparcie hospicjum perinatalnego i kto może z niego skorzystać. Webinar odbędzie się już 12 kwietnia 2023 r. o godz. 19.00.

Każdy uczestnik ma możliwość uzyskania bezpłatnego zaświadczenia uczestnictwa. Zachęcamy do zapisów przez formularz znajdujący się na stronie www.pro-life.pl/webinary/. Przypominamy również o możliwości zadawania pytań przed oraz w trakcie trwania webinaru.

Webinar o hospicjach perinatalnych jest kolejnym spotkaniem z cyklu EduLife, który trwa od października 2022 roku do czerwca 2023 r., w każdą drugą środę miesiąca. Wykłady i rozmowy z zaproszonymi gośćmi są cenioną przez licznych odbiorców okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, m.in.: o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki, wolność, cele diagnostyki prenatalnej.

Patronat medialny nad cyklem wydarzenia sprawują:  Stacja7, Radio Profeto, Profeto.pl, Telewizja EWTN oraz Media Narodowe.

Skip to content