Caritas zorganizuje Śniadania wielkanocne

05/04/2023 8:14
Basia Krumholc

Niemal 300 osób spodziewa się Caritas Diecezji Siedleckiej na dwóch Śniadaniach wielkanocnych dla osób samotnych i potrzebujących. Odbędą się 5 kwietnia 2023 r. przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej oraz 8 kwietnia 2023 r. w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach. Organizacja chce poprzez spotkanie wesprzeć ich duchowo, ale też materialnie, przekazując paczki żywnościowe.

– Chcemy przeżyć ten wyjątkowy czas przedświąteczny razem osobami potrzebującymi. Nasze spotkania wielkanocne dają namiastkę Świąt. Na stole pojawią się potrawy wielkanocne, ale przede wszystkim chodzi nam o to, by nikt nie został sam – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Biała Podlaska (woj. lubelskie)

Śniadanie wielkanocne odbędzie się 5 kwietnia o godz. 9:30 w budynku przy ul. Warszawskiej 15. Rozpocznie się przywitaniem i modlitwą, którą poprowadzi Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Paweł Zazuniak oraz przemówieniem Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Michała Litwiniuka. Z uwagi na trwające prace remontowe, ograniczy się do przekazania 100 paczek wielkanocnych, w których znajda się potrawy wielkanocne ufundowanych przez Miasto Biała Podlaska i Caritas Diecezji Siedleckiej oraz zebranych podczas zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”.

Siedlce (woj. mazowieckie)

Caritas zaprasza na wspólne śniadanie wielkanocne 8 kwietnia o godz. 11:00 w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57. Na spotkanie, które poprowadzi Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, ks. Paweł Zazuniak, zaproszono Księdza Biskupa Kazimierza Gurdę, Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego oraz Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika. Na stołach pojawią się potrawy wielkanocne: żurek, jajka, kiełbasa, śledzie, ryba, sałatka jarzynowa i ciasto.Na zakończenie osoby potrzebujące otrzymają paczki wielkanocne, przygotowane z żywności zebranej podczas zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”.

Skip to content