„Najlepszy” – film i spotkanie z Jerzym Górskim

06/06/2023 5:44
Basia Krumholc

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu “Najlepszy” i spotkanie z bohaterem, tej opartej na faktach historii – Jerzym Górskim.

Spotkanie z Jerzym Górskim i pokaz filmu “Najlepszy”:

Data: 1.07.2023 r.

– o godz.: 17:30-19:00 spotkanie z Jerzym Górskim, rozmowę poprowadzi Janusz Kalinowski, dziennikarz, psycholog i osoba, która podała mu pomocną dłoń. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
– o godz. 20:00 rozpocznie się projekcja filmu “Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego z gwiazdorską obsadą (Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Arkadiusz Jakubik, Adam Woronowicz, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Janusz Gajos).

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety – w cenie 15/18 zł dostępne on-line na www.dobremiejsce.org oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B)

Wokół spotkania z Jerzym Górskim:

W młodości biegał, gdy goniła go milicja po włamaniu do apteki. Pierwsze, obowiązkowe, w Monarze 1700 metrów, pokonał na ogromnym głodzie narkotykowym. Szybko jednak znalazł sobie nowy nałóg. Miłość do sportu rosła w nim, jak na drożdżach. Dzięki bieganiu z każdym dniem stawał się mocniejszy. Słabość stawała się siłą. Choć życie rzucało mu kłody pod nogi, to i tak za każdym razem potrafił udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze.

“Najlepszy” to historia o niezwykłej, kilkunastoletniej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater książki i filmu podniósł się i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu), zdobywając tytuł mistrza świata.

1-1.png gorski-film-0.jpg

Dobre Miejsce - Katolckie Centrum Kultury,

Skip to content