Zakończyło się Miasteczko Modlitewne u Bł. Karoliny

05/08/2023 12:39
Basia Krumholc

2 sierpnia, w 125 urodziny bł. Karoliny, zakończyło się Miasteczko Modlitewne.

Młodzi z całej Polski, którzy przybyli na tydzień do Zabawy, formowali się pod okiem księdza Marcina Kurmaniaka (tegorocznego Ojca Duchownego oraz Asystenta Miasteczka). Kapłan każdego dnia wygłaszał konferencję oraz homilię. W swoich naukach wspominał o rodzajach ludzkich serc, nastawieniu się na owoce łaski, zrywaniu z grzechem i drodze, jaką trzeba pokonać w swoim życiu duchowym, a także o prawidłowym podejściu i przeżyciu sakramentu pokuty.

W niedzielę młodzi mieli możliwość przystąpienia do spowiedzi, także tej generalnej. W programie Miasteczka znalazły się także spotkania z gośćmi: siostrami Terezą i Magdaleną oraz Dianą Paulińską, seksuolożką i psycholożką.

Nie zabrakło czasu na zabawę i integrację, które w tym roku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dla zawiązania więzi między uczestnikami zorganizowano wieczór planszówek i nocną grę terenową, która została połączona z chrztem pierwszaków.

Jak co roku Miasteczko wybrało się pielgrzymką do Wał-Rudy, gdzie odbyły się spotkania w grupach oraz Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa błogosławionej. Ostatniego dnia podsumowany został czas spędzony w Zabawie, zdmuchane zostały świeczki na urodzinowym torcie,a młodzi posłani do domów, aby głosić Chrystusa.

Skip to content