Caritas wspiera seniorów 

07/08/2023 12:44
Basia Krumholc

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza seniorów z Siedlec i okolic do uczestnictwa w nadchodzących projektach i wolontariacie, które pozwolą im wyjść z osamotnienia oraz poszerzyć pasje i umiejętności. Siedleckie Centrum Wolontariatu, prowadzone przez organizację, od lipca 2023 r. organizuje projekt „Dbam o siebie” skierowany do dorosłych, w który zaangażowało się 20 seniorów. 

– Projekt „Dbam o siebie”, w którym jesteśmy partnerami Fundacji Aktywny Człowiek, jest dofinasowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Utworzona grupa uczestniczy w nim z dużym zaangażowaniem – tłumaczy Beata Prokurat, pracownik wolontariatu.  

Uczestnicy brali już udział w warsztatach artystycznych – malowali na szkle, tworzyli makramy i nauczyli się techniki decoupage, a wykonane prace mogli zabrać do domu. Korzystali też ze wsparcia poprzez warsztaty psychologiczne i konsultacje indywidualne. Przed nimi kolejne aktywności. 

Ks. Paweł Zazuniak, dyrektor siedleckiej Caritas, zachęca seniorów do pójścia krok dalej i włączenia się w działania Centrum Wolontariatu. – Zapraszamy osoby starsze, które mogą podjąć się udzielania korepetycji dzieciom, pomagać przy przygotowaniu „Śniadań dobroci” dla osób ubogich czy wspierać podopiecznych Domu Pomocy Społecznej – wymienia. 

W Centrum Wolontariatu nie ma ograniczeń wiekowych dla osób chcących zostać wolontariuszami. Panuje tam przyjazna atmosfera. Systematycznie organizowane są różne spotkania edukacyjne, kulturalne, szkolenia i warsztaty artystyczne.  

Skip to content