Koncert Kapeli Warszawskiej Staśka Wielanka

20/09/2023 16:29
Basia Krumholc

Już 8 października, podczas 12 edycji Dnia Św. Franciszka i Lasu Bielańskiego, wystąpi dla Państwa Kapela Warszawska Staśka Wielanka – zespół muzyczny założony w 1985 roku przez Stanisława Wielanka.

Data: 8 października 2023 r., godz.: 12:15 – 13:15
Miejsce: Teren wokół Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Dewajtis 3.
Wstęp wolny!

UWAGA: w przypadku deszczowej pogody wydarzenie odbędzie się w budynku Dobrego Miejsca. Bądź EKO: Przyjedź bryczką (będzie kursowała wahadłowo wzdłuż ulicy Dewajtis), rowerem lub pieszo, a samochód zostaw poza lasem!

Zespół kontynuuje tradycje orkiestr ulicznych. Podstawą repertuaru są utwory z okresu zaborów I i II wojny światowej, okresu międzywojennego i powojennego, ze szczególnym uwzględnieniem klimatów warszawskich.

Kapela Warszawska znana jest z wielu występów estradowych, programów radiowych i telewizyjnych oraz nagrań płytowych. Zespół koncertował w kraju, a także za granicą m. in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Szwecji, USA, Kanadzie i Australii.

Członkowie zespołu śpiewają i grają na instrumentach akustycznych, co oddaje w sposób naturalny charakterystyczne brzmienie zespołów minionego okresu. W repertuarze zespołu znajdują się takie utwory jak: Bal na Gnojnej, U cioci na imieninach, Chryzantemy złociste, Hanko, Nie ma cwaniaka dla Warszawiaka, To ostatnia niedziela, Apasz i wiele innych.

Skład zespołu:

Janusz Krynicki – śpiew
Arkadiusz Gniewek – akordeon, śpiew
Rafał Szpotakowski – skrzypce, śpiew
Leszek Krzywiec – gitara, śpiew
Jerzy Kopiński – kontrabas, śpiew

Link do artykułu o Dniu Św. Franciszka i Lasu Bielańskiego – https://dobremiejsce.org/dzien-sw-franciszka-i-lasu-bielanskiego-2023/

Organizatorem wydarzenia jest: Urząd Dzielnicy Bielany, Katolickie Centrum Kultury “Dobre Miejsce”, Parafia bł. E. Detkensa w Lesie Bielańskim

Kapela-Warszawska-2.JPG

Dobre Miejsce - Katolckie Centrum Kultury, Parafia Bł. E. Detkensa, Urząd Dzielnicy Bielany

Skip to content