Pokaz filmu pt. „Oblicze Jezusa”

02/10/2023 14:45
Basia Krumholc

Wyjątkowa propozycja na październikowy wieczór. Zaproszenie na przedpremierowy pokaz filmu pt. “Oblicze Jezusa”.

Film pojawi się w kinach dopiero 13 października. W Dobrym Miejscu zobaczysz go już 12.10.2023 r.

Data: 12.10.2023 r., godz. 18:30

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety można zakupić online (https://app.evenea.pl/event/obliczejezusa/) lub stacjonarnie 1h przed rozpoczęciem pokazu.

OPIS FILMU:

Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi mogli oglądać Boskie Oblicze? W poszukiwaniach odpowiedzi na te pytania pomaga widzowi w filmie m.in. znany aktor Marcin Kwaśny, czy nieoceniony Paul Badde – popularyzator i faktyczny odkrywca dla szerokiego grona wiernych chusty z Manoppello. Ale badanie wizerunków „nie ludzką ręką uczynionych”, choć fascynujące, schodzi na dalszy plan, gdy twórcy odkrywają duchową głębię kultu Najświętszego Oblicza. Widzimy ludzi, którzy dla Oblicza Jezusa odmieniają swoje życie, dokonują wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Odkrywamy wielowymiarową duchowość mistyków, którzy budowali ją na szczególnej czci Boskiego Oblicza, świętych, którzy widzieli ogromną wartość w kontemplowaniu twarzy Zbawiciela. Oblicze Jezusa przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem! Spójrz w oczy Boga, daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuć Jego miłość.

REŻYSER O FILMIE:

“O Tobie mówi moje serce: Szukaj Jego oblicza! Szukam, o Panie, Twojego oblicza; swego oblicza nie zakrywaj przede mną.”  (Ps 27, 8-9)

Inspiracją filmu stał się fragment Psalmu 27. Oblicze Jezusa opowiada o acheiropitach, czyli obrazach z wizerunkiem twarzy Chrystusa nie ludzką ręką uczynionych, tj. Całunie Turyńskim i Chuście z Manoppello, a także o najbardziej niezwykłym wizerunku namalowanym ludzką ręką – wileńskim obrazie Jezusa Miłosiernego, który wykazuje zaskakujące do nich podobieństwa.

Oblicze Jezusa pokazuje nie tylko duchowy, lecz także ludzki wymiar wizerunków Jezusa oraz wpływ na życie ludzi, którzy dla Oblicza Jezusa dokonują wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Opowiada także o wielkich świętych, którzy wyjątkowo czcili Oblicze Jezusa: o św. Gertrudzie Wielkiej, bł. Honoracie Koźmińskim, św. Ojcu Pio, św. Janie Pawle II oraz św. Teresce z Lisieux, która – o czym mało kto wie – przyjęła zakonne imię Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

Zdjęcia do filmu nagrywano w najważniejszych dla katolików miejscach, takich jak: Grób Pański w Jerozolimie czy bazylika św. Piotra w Watykanie. Materiał kręcono również w Rzymie, w Manoppello, w San Giovanni Rotondo, w Wilnie i w wielu innych miejscach. Początkowy myśleliśmy, że powstanie krótki obraz poświęcony wizerunkowi z Manoppello, ale realizowanie filmu o Boskim Obliczu zaowocowało odkryciem niezwykłych, często prawie nieznanych historii i dlatego powstał pełnometrażowy film dokumentalny. Wraz z niewielką ekipą filmową przemierzyliśmy kilka krajów, aby poszukiwać śladów Bożego Oblicza na ziemi.

TWÓRCY:

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Jarosław Rędziak

ZDJĘCIA: Janusz Dybowski, Ireneusz Jezierski,

DŹWIĘK: Mateusz Irisik, Krzysztof Salwa

NARRATOR: Marcin Kwaśny, o. Zbigniew Nowakowski

MONTAŻ: Julian Sobierajski

OPRACOWANIE GRAFICZNE: Jan Sobierajski, Bolesław Sobierajski

MUZYKA: Marek Kuczyński

PRODUCENT WYKONAWCZY: Monika Rędziak

KRAJ PRODUKCJI: Polska

ROK PRODUKCJI: 2023

GATUNEK: Film dokumentalny

CZAS TRWANIA FILMU: 75min

Link do artykułu na stronie: https://dobremiejsce.org/film-oblicze-jezusa-oraz-spotkanie-z-rezyserem/


—————

Skip to content