III Ogólnopolski Kongres Małżeństw w Świdnicy

05/10/2023 12:32
Basia Krumholc


Fundacja Małżeństwo Rodzina już po raz trzynasty zaprasza na Ogólnopolski Kongres Małżeństw

To wyjątkowe i niezwykłe wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8.10.2023 w Świdnicy, głównym jego celem jest pogłębienie relacji małżeńskich. Jak wiemy, przed małżeństwem jest etap narzeczeństwa czas na lepsze poznanie, przeżywanie wspólnych chwil i kolekcjonowanie wspomnień. Organizatorzy proponują więc wrócić do klimatu cudownego narzeczeństwa i dokładniej przyjrzeć się własnemu małżeństwu przeżywanemu w perspektywie wspólnie zdobytych doświadczeń.

To weekendowe spotkanie, przeradza się w randkę na 160 par. Kongres Małżeństw to trzydniowe wydarzenie składające się z serii wykładów, świadectw i występów artystycznych. Od lat przyciąga gości z całej Polski, ale również i z zagranicy. Każdy dzień to dawka nowej wiedzy, dyskusji skłaniających do refleksji, możliwość spotkania z ekspertami oraz udział w wydarzeniach kulturalnych.

Wśród prelegentów w 2023r. zobaczyć możemy takie wybitne osobowości jak: ks. Marek Dziewiecki, Monika Przybysz, Anna Saj, Stanisław i Marta Jędrzejewscy, Aleksander Bańka, Monika Wieczorek Bańka, Joanna i Rafał Patyra, ks. Teodor Sawielewicz, Marcin Jakimowicz, Michał Piekara.

Hasło tegorocznego XIII Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw to; „Pokój i wojna”. Nawiązuje ono do doświadczeń, w jakich często znajdują się małżonkowie. Jest czas pokoju, ale zdarzają się i trudne momenty, życiowe bitwy.

Tradycją kongresu jest czas na spotkanie ze sztuką i kulturą. W tegorocznej edycji zobaczymy gościnny występ Teatru Komedia z Wrocławia ze spektaklem pt: “Przyjazne dusze” (piątek), zaś w sobotę na swoim oryginalnym pojeździe przyjedzie i zagra „Orkiestra na Dużym Rowerze”.

XIII Ogólnopolski Kongres Małżeństw otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i Pełnomocnika Rządu do Spraw Polityki Demograficznej w ramach konkursu “Po Pierwsze Rodzina!”.

Szczegółowy plan trzydniowej randki oraz wszystkie prelekcje można znaleźć na stronie internetowej:
www.kongresmalzenstw.pl


Tam też znajdują się archiwalne materiały relacjonujące dotychczasowe kongresy.
XIII Ogólnopolski Kongres Małżeństw to świetna okazja do promocji miasta Świdnica wśród przybyłych Gości, Uczestników oraz samych mieszkańców.

Każdy może być uczestnikiem tego wydarzenia.

Skip to content