JAK SIĘ MODLIĆ, BY SKORZYSTAĆ Z ODPUSTÓW? – KS. DR HAB. TOMASZ JAKUBIAK, PROF. AKW – DZIEŃ SKUPIENIA

09/10/2023 9:21
Basia Krumholc

Jak się modlić, by skorzystać z odpustów? Jak czerpać ze Mszy świętej? – na te pytania odpowie nam ks. dr hab. Tomasz Jakubiak. Zapraszamy na dzień skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy.

“Często wykonujemy czynności, z którymi związana jest możliwość uzyskania odpustu, np. modlimy się lub nawiedzamy miejsca święte. Niestety, wiele osób nie wypełnia właściwie warunków koniecznych do uzyskania odpustu lub w ogóle nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. W czasie spotkania przybliżona zostanie problematyka odpustów, aby nie marnować szans na otrzymanie tych szczególnych łask, które są w zasięgu naszej ręki. Łask, które możemy otrzymać dla siebie lub dla swoich bliskich zmarłych.
Podczas spotkania poruszony zostanie również temat ofiarowania Mszy świętej. Wyjaśnione zostanie, w jakich intencjach może być sprawowana Msza święta oraz czy sprawowanie Mszy świętej przez kapłana w jakiejś intencji pozbawia uczestniczących w niej wiernych darów związanych z Eucharystią.”

Ks. Tomasz Jakubiak – ksiądz katolicki, doktor habilitowany nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego, profesor Akademii Katolickiej w Warszawie, redaktor tematyczny tekstów z nauk prawnych czasopisma „Warszawskie Studia Teologiczne”.

Szczegóły i bezpłatne zapisy: www.dobryzakatek.org

ks_tomasz_jakubiak_dzien_skupienia-Post-na-Facebooka-Krajobraz.png

Piotr

Skip to content