Podsumowanie 30 Międzynarodowego Festiwalu – Hosanna Festival

11/10/2023 10:07
Basia Krumholc

W dniach 15-17 września w Siedleckim CKiS odbył się 30. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal. Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem przyciągając setki młodzieży, a także najmłodszych widzów, którzy razem z rodzicami i dziadkami przeżywali wspólnie ten wyjątkowy czas.

Festiwal rozpoczął się w piątek wieczorem wspólną Mszą Świętą odprawioną o godzinie 18:00 w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. Po zakończonej Eucharystii miał miejsce Koncert Uwielbienia poprowadzony przez Wspólnotę Katolickiego Stowarzyszenia przy parafii.

W sobotę 16 września odbyły się uroczysta jubileuszowa Msza Święta, Gala Jubileuszowa. Po jej zakończeniu czas aktywnie spędzili uczestnicy- wykonawcy tegorocznego Hosanna Festival- na próbach akustycznych, którzy już od godziny 17:00 stroili instrumenty i rozgrzewali głosy.

Ostatni dzień festiwalu rozpoczął się Mszą Świętą o godzinie 10:00 w siedleckiej Katedrze.

Oficjalna część festiwalu rozpoczęła się w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego o godzinie 12:00. Po powitaniu gości przez prowadzącego głos zabrali prezes KSM Diecezji Siedleckiej – Joanna Wyrzykowska oraz  Asystent KSM Diecezji Siedleckiej – ks. Grzegorz Lisiecki, którzy wspólną modlitwą uroczyście otworzyli Przegląd Konkursowy, na którym zaprezentowało się 18 podmiotów, wyłonionych z nadesłanych zgłoszeń. W trakcie przeglądu były również prowadzone animacje i atrakcje dla młodszej części widowni. Po naradach jury przedstawiło wyniki tegorocznego festiwalu:

Grand Prix- Sezon na czereśnie

Nagroda Publiczności- Schola Filippo Vivo

Kategoria soliści

I miejsce– Marta Madejska

II miejsce- Aleksandra Juchniewicz

III miejsce– Karolina Jezierska

Kategoria zespoły

I miejsce– Z Bogiem

II miejsce– Schola Filippo Vivo

III miejsce– Duet Paulina i Laura

Mimo wspólnej rywalizacji jaką toczyli między sobą uczestnicy łączył ich ten sam cel – śpiew ku chwale Pana. Hosanna Festival to nie jest zwyczajny przegląd muzyczny z nagrodami. Tutaj każde słowo wyśpiewane ze sceny na głęboki sens  zmusza do refleksji. Hosanna Festival to ewangelizowanie poprzez muzykę, alternatywna rozrywka dla młodzieży a także uczta dla koneserów dobrej muzyki.

Niedzielny wieczór zakończył się wielkim, widowiskowym koncertem zespołu Armia Dzieci. W wyjątkowym czasie uwielbienia wzięła udział pełna sala zgromadzonych. Ich najsłynniejsze utwory wykonywane na żywo dostarczyły wielu emocji słuchaczom w każdym wieku. Do tańca i głośnego śpiewu młodzi artyści porwali nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Sala nagrodziła wykonawców ogromnym aplauzem zachęcając ich do wykonania bisów.

Po koncercie Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej podziękował współorganizatorom, patronom i sponsorom, bez których festiwal by się nie odbył. X

Skip to content