Oblicze Jezusa na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

18/10/2023 15:17
Basia Krumholc

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Akademia Katolicka w Warszawie zapraszają na pierwszy w nowym sezonie kulturalnym pokaz filmowy z cyklu kina dyskusyjnego “Forum Filmów Nie-Zwyczajnych”. Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW, który odegrał dużą rolę w procesie tworzenia tego materiału filmowego, jak i jest jednym z bohaterów dzieła.

“Oblicze Jezusa” na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

Data: 12.11.2023 r., godz. 18:00

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety  online www.dobremiejsce.org / https://app.evenea.pl/event/obliczejezusa2/?fbclid=IwAR1UTflzZWBO40_XQ3V-X4gS6n5ZN5JuvQfXAWC3CpIF1h8nLUU41wuSdHw

OPIS FILMU:
Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi mogli oglądać Boskie Oblicze? W poszukiwaniach odpowiedzi na te pytania pomaga widzowi w filmie m.in. znany aktor Marcin Kwaśny, czy nieoceniony Paul Badde – popularyzator i faktyczny odkrywca dla szerokiego grona wiernych chusty z Manoppello. Ale badanie wizerunków „nie ludzką ręką uczynionych”, choć fascynujące, schodzi na dalszy plan, gdy twórcy odkrywają duchową głębię kultu Najświętszego Oblicza. Widzimy ludzi, którzy dla Oblicza Jezusa odmieniają swoje życie, dokonują wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Odkrywamy wielowymiarową duchowość mistyków, którzy budowali ją na szczególnej czci Boskiego Oblicza, świętych, którzy widzieli ogromną wartość w kontemplowaniu twarzy Zbawiciela. Oblicze Jezusa przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem! Spójrz w oczy Boga, daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuć Jego miłość.

więcej informacji: www.dobremiejsce.org

Oblicze-Jezusa.jpg

Dobre Miejsce - Katolckie Centrum Kultury

Skip to content