Caritas organizuje spotkania wigilijne dla potrzebujących

18/12/2023 18:16
Basia Krumholc

Świąteczne potrawy, kolędy, dzielenie się opłatkiem – tak będą wyglądać dwa spotkania wigilijne, jakie w tym roku organizuje dla osób potrzebujących Caritas Diecezji Siedleckiej. Odbędą się w sobotę 23 grudnia 2023 r. w dwóch miejscach – w Siedlcach i w Białej Podlaskiej. Uczestnicy otrzymają też paczki świąteczne. 

– W tym wyjątkowym dniu spotykamy się, aby okazać sobie wzajemne zrozumienie, podzielić się opłatkiem, zasiąść przy stole wigilijnym. Chcemy by święta były przeżyte godnie. Pragniemy, aby nikt nie został sam, dlatego zapraszamy wszystkich biednych, samotnych, potrzebujących do Caritas – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. 

Na uroczyste spotkanie zaproszeni są biskupi siedleccy. Partnerem akcji jest Selgros Cash&Carry. 

Na stole znajdą się takie potrawy jak: barszcz, pierogi z kapustą, śledzie, ryba po grecku, bigos wigilijny czy ciasto. 

Siedlce: 

Spotkanie odbędzie się o godz. 12:00 w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 (sala na parterze). Potrawy przygotuje Centrum Integracji Społecznej CDS w Siedlcach. Młodzież z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej zaśpiewa kolędy. 

Biała Podlaska: 

Potrzebujący zgromadzą się o godz. 10:00 w budynku przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej. Spotkanie jest skierowane do osób samotnych i bezdomnych znajdujących się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na spotkanie zaprasza bialskie Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Urzędem Miasta i MOPS w Białej Podlaskiej. Potrawy przygotuje Centrum Integracji Społecznej CDS w Białej Podlaskiej, a wolontariusze Centrum Wolontariatu – Jasełka. 

Skip to content