Kolejny raz w Pratulinie, na terenie Diecezji Siedleckiej, odbędzie się Jerycho Młodych. Odbędzie się ono w tym roku w dniach 15-16 czerwca 2018r. Już teraz zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. Zapraszam młodych z KSM-u, Oazy, Ministrantów, Studentów i innych zrzeszonych w grupach przy parafii. Zapraszamy też osoby młode niezrzeszone w żadnych ruchach ani stowarzyszeniach. Tegoroczne spotkanie młodych będzie trwało 2 dni, wobec czego musicie wziąć ze sobą namioty.
Informacje dla organizatorów grup znajdują się tutaj: http://www.jerychomlodych.pl/jerycho-mlodych/informacje-o-jerychu-młodych-2018
Informacje dla młodych, w jaki sposób się organizować, co zabrać ze sobą znajdują się tutaj: http://www.jerychomlodych.pl/jerycho-mlodych/jak-się-zapisać-informacje-dla-młodych
Regulaminy, zgody, karty uczestnictwa, które trzeba pobrać, wydrukować, wypełnić i przekazać opiekunowi znajdują się tutaj: http://www.jerychomlodych.pl/jerycho-mlodych-do-pobrania

Podczas tegorocznego Jerycha gromadzimy się wokół osoby św. Stanisława Kostki, którego rok obecnie w Polsce celebrujemy. Nasza diecezja wzbogaciła się o relikwie tego świętego patrona młodzieży. Tym bardziej zapraszamy abyście byli z nami. Spotkanie zatytułowane jest “(W) Stań i sław” – czym nawiązuje do imienia Stanisław. Tym hasłem nawiązujemy również do ŚDM w Krakowie, kiedy to Papież Franciszek zachęcał młodych aby wstali ze swych wygodnych kanap, foteli, założyli buty wyczynowe i szli. My też chcemy jak św. Stanisław iść na spotkanie Boga.

Program przedstawia się następująco:
Piątek 15.06.2018r.
16.00 – 19.00 – Rejestracja
19.00 – rozpoczęcie i zawiązanie wspólnoty.
19.30 – Wprowadzenie relikwii św. Stanisława Kostki
Konferencja o św. Stanisławie Kostce.
20.30 – Grupa Nowej Ewangelizacji „Tratwa”
23.00 – Cisza nocna

Sobota 16.06.2018r.
7.00 – pobudka, toaleta, śniadanie
9.00 – modlitwy poranne
9.30 – konferencja
10.00 – posłanie młodych na ŚDM do Panamy!
10.30 – świadectwo Piotra i Jacka z Wyrwanych z Niewoli
11.00 – Zumba!!! – tańcz jak św. Stanisław
12.40 – Flash Mob
13.30 – obiad
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.30 – Wyrwani z Niewoli – koncert połączony z vlogiem
17.30 – Przygotowanie do Mszy św.
18.00 – Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Kazimierza Gurdy.

Godziny podane są orientacyjnie. Zakończenie Jerycha planowane jest na ok. 19.30 w dniu 16 czerwca 2018r. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Młodzież z diecezji siedleckiej, na wzór modlitwy za Synod, polecają Bogu dzieło Jerycha Młodych. Codziennie inna grupa modli się, aby treści poruszane na Jerychu kruszyły serca młodych ludzi, oraz o pogodę. Kiedy oraz która grupa poleca sprawę Jerycha modlitwie możemy sprawdzić tutaj:
http://ksmsiedlce.pl/artykul.html?articleid=5b07d9b0305e434c5d87e2b4

Na Jerycho zapraszają Wyrwani z Niewoli:
https://www.youtube.com/watch?v=-A-8RlqH0-Q 

Na Jerycho zaprasza instruktorka ZUMBY:
https://www.youtube.com/watch?v=LqLboYvIJuo 

Osoby, które będą z nami otrzymają smycz, identyfikator i notatnik Jerychoński! Każdy będzie mógł być św. Stanisławem, gdyż będzie ustawiona ścianka, gdzie wystarczy włożyć głowę i będę św. Stanisławem!

Więcej informacji na stronie: www.jerychomlodych.pl