Wakacje z Bogiem – Wyjazd KSM Diecezji Sandomierskiej

“Na zakopiańskim szlaku” to hasło wyjazdu wakacyjnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej, podczas którego młodzi z naszej diecezji mogli spędzić wolny czas z Panem Bogiem, ale także z drugim człowiekiem.

Wyjazd odbył się w dniach 16-20 lipca 2018 r. Każdego dnia młodzi mogli pogłębić swoją relację z Bogiem, ale także spędzić czas w wartościowy sposób.

Pierwszym przystankiem uczestników wyjazdu była Msza Św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Następnie młodzież zwiedziła Centrum Jana Pawła II, gdzie uczestniczyła w wykładzie na temat tajemnic Całunu Turyńskiego.

Każdy dzień niósł ze sobą nowe wyzwania. Drugiego dnia obozu wszyscy uczestnicy zdobyli Gubałówkę oraz zwiedzili Krupówki. Plan wyjazdu był bardzo atrakcyjny. Wyprawy górskie były przeplatane spotkaniami z Panem Bogiem oraz integracją z pozostałymi uczestnikami. Młodzi mogli wypocząć na Termach Chochołowskich, ale także zobaczyć wiele ciekawych atrakcji m.in. Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem czy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Uczestniczyli również w seansie filmowym, a także mieli przyjemność zobaczyć Wielką Krokiew w samym sercu Zakopanego.

Każdy dzień kończyły wspólne wieczorki pogodne, podczas których każdy z uczestników mógł sprawdzić swoją wiedzę, szybkość czy pomysłowość.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej organizuje wyjazdy skierowane nie tylko dla KSMowiczów. W obozach biorą udział osoby, które są zaangażowane w Stowarzyszenie, jak również takie, które po raz pierwszy na wakacyjnych wyjazdach miały do czynienia z wypoczynkiem i modlitwą. Oferta wakacyjna była bardzo atrakcyjna, dlatego też każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
W najbliższym czasie młodzi ze Stowarzyszenia wyruszą na Miasteczko Modlitewne w Zabawie oraz do Broku nad Bugiem.

Natalia Łukawska
Sekretarz Zarządu Diecezjalnego KSM DS