"Przyjaciele Jezusa" - relacja z konferencji prasowej

„Potrzebujemy głosu ludzi, którzy mogą zaświadczyć o bliskości Chrystusa wobec świata” – mówił ks. Piotr Juckiewicz, jeden z organizatorów podczas konferencji prasowej poświęconej inicjatywie ewangelizacyjnej “Przyjaciele Jezusa”.

Ks. Tomasz Matyjaszczyk i Krzysztof Irisik przedstawili formy i metody ewangelizacji.

Świadectwem swojej wiary i ewangelizacji podzielili się Sebastian Bielski i  Michał Plust, uczestnicy wcześniejszych ewangelizacji.

Posłuchaj całej konferencji prasowej:

Konferencja prasowa odbyła się 03 lipca, w kurii diecezjalnej w Zielonej Górze.

Tegoroczna inicjatywa ewangelizacyjna będąca pod nazwą “Przyjaciele Jezusa” jest kontynuacją Przystanku Jezus podczas trwającego Pol’and’Rock Festival.

Do udziału zaproszone są osoby pełnoletnie, dotychczas zaangażowane oraz nowe, które mają pragnienie świadczenia o Jezusie.

Oficjalne rozpoczęcie planowane jest na środę, 31.07 o godzinie  18.00, Mszą św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie. Tego samego dnia od rana można już rozbijać namioty na placu przy ul. Milenijnej, niedaleko pola Pol’and”rock Festival, a znakiem rozpoznawczym będzie krzyż. Zakończenie nastąpi 03 sierpnia również Mszą Św. o 18.00.

Uczestnicy ewangelizacji śpią we własnych namiotach.

Koszt udziału w tegorocznym PJ wynosi 100 zł i obejmuje pakiet uczestnika (smycze, koszulki, identyfikatory, suchy prowiant) oraz koszty organizacji wydarzenia.

Kapłanów są proszeni o zabranie ze sobą alby i stuły.

Chętne osoby prosimy o zapisywanie się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://airtable.com/shrDyraCi1JQQHhjB

Do dokonania zgłoszenia potrzeba jest opinia duszpasterza.

Niezbędne informacje dostępne są w naszym biurze:

Tel.: 731 733 526 Koordynator inicjatywy Przyjaciele Jezusa – ks. Piotr Juckiewicz

E-mail: [email protected]

Strona internetowa: www.pj-przyjacielejezusa.pl

Facebook: www.facebook.com/PJPrzyjacieleJezusa/

Jako biuro prasowe PJ chętnie służymy pomocą w nawiązaniu kontaktu z  organizatorami, uczestnikami ewangelizacji, na przykład w celu wywiadów, wystąpienia w programie itp. Taka możliwość będzie również w czasie ewangelizacji na miejscu.

Poczytaj więcej: niedziela.pl/artykul/43820/Zielona-Gora-Konferencja-prasowa-nt

Biuro Prasowe inicjatywy ewangelizacyjnej Przyjaciele Jezusa

Prowadzi Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA

Agnieszka Wojnarowicz

Tel: 506 122 383