Uczestnicy warsztatów liturgiczno-muzycznych w akcji

Zielonogórskie Warsztaty liturgiczno-muzyczne dołączają do akcji #zostańwdomu.

Mając tak dużą rodzinę Uczestników i Przyjaciół Zielonogórskich Warsztatów liturgiczno-muzycznych, wpadliśmy na pomysł stworzenia filmiku, który zachęca do pozostania w swoich domach. W tym dziwnym czasie, jak mówi nasza bohaterka filmu, możemy się w końcu zatrzymać i zrobić coś dla siebie, dla innych, albo dla domu. Pomysłów jest bez liku. Możemy pograć w gry, poczytać książkę, porozmawiać z domownikami, spędzić czas z rodzicami lub powspominać przeszłość, nadrobić zaległości w nauce, rozwijać swoją pasję albo posprzątać w domu. To naprawdę wyjątkowy czas. Gdyby tak odsunąć kwestię koronawirusa na bok, to jawi nam się niezwykłe dobro.

Od pomysłu do realizacji nie minęła nawet jedna doba. Filmiki zostały nagrane telefonem komórkowym w domach bohaterów i wysłane na jednego maila. Wówczas do akcji wkroczyła Kornelia Banaszkiewicz, która zmontowała cały film.

Do akcji “zostań w domu” dołączają nieustannie aktorzy, politycy, celebryci, różne grupy społeczne. Wszystko po to, abyśmy nie byli obojętni na los otaczającego nas świata. W trosce o zdrowie i życie naszych najbliższych rodziców i dziadków, a także nas samych, prosimy ZOSTAŃ W DOMU!