Zimowe zawody sportowe już w sobotę!

10. edycja największych tego typu w kraju, całkowicie darmowych zawodów zimowych, czyli Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej wystartuje już w najbliższą sobotę. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz rejestracyjny na www.spartakiadazimowa.pl. Nie ma co zwlekać, bo zapisy prowadzone są do środy, 26 lutego do godziny 12:00. 

Spartakiada, podobnie jak rok temu, zagości w Kasinie Wielkiej – rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk. Organizatorami wydarzenia są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Stacja Narciarska Kasina SKI. Co czeka na uczestników? Przede wszystkim rywalizacja w duchu fair play o nagrody i puchary w następujących kategoriach:

– narciarstwo

– snowboard

– zjazd na “byle czym”

– konkurencje rodzinne

– slalom gigant dla osób duchownych

Hasłem 10. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej są słowa z Ewangelii Janowej: „Aby radość wasza była pełna”. Chcemy podkreślić, że zostaliśmy powołani do życia w pełni radości, a tę można osiągnąć m. in. poprzez aktywność fizyczną, szczególnie tę na świeżym powietrzu, ciesząc się pięknem stworzenia.

Patronem duchowych przygotowań jest św. Jan Paweł II – wielki miłośnik narciarstwa, a to ze względu na przypadającą w tym roku 100. rocznicę jego urodzin. O puchar Jana Pawła II będą walczyć osoby duchowne w specjalnie przygotowanej dla nich konkurencji. Ponadto na naszym Facebookowym profilu (https://www.facebook.com/SpartakiadaZimowa/) pojawiają się inspirujące myśli naszego patrona, dotyczące aktywności fizycznej.

Co roku w wydarzeniu bierze udział około 150 osób. Spartakiada jest motywacją do “zejścia z kanapy”. Na stoku ćwiczymy zarówno swoje ciało, jak i ducha. To okazja do spotkania, wymiany doświadczeń, spędzenia wolnego czasu w pięknym otoczeniu i miłej atmosferze.

Wszelkie informacje, relacje z poprzednich edycji, regulamin oraz formularz zapisów dostępne są na stronie www.spartakiadazimowa.pl.

Gorąco zapraszamy!