Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje Wigilię

20/12/2022 8:43
Basia Krumholc

Modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd, świąteczne potrawy i spędzenie czasu przy wspólnym stole – tak będą wyglądać tegoroczne dwa spotkania wigilijne, które w Siedlcach i Białej Podlaskiej organizuje Caritas Diecezji Siedleckiej. Osoby potrzebujące otrzymają też świąteczne paczki żywnościowe.

– Chcemy być z osobami potrzebującymi, aby zapewnić im rodzinne ciepło, poczucie wspólnoty, stół na którym znajdą się specjały polskiej kuchni. Pragniemy, by każdy, kto tego potrzebuje, otrzymał ciepłe słowo, zrozumienie, był wysłuchany i mógł godnie przeżyć te Święta – tłumaczy ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Biała Podlaska – 23 grudnia 2022 r. godz. 9:00

Jak co roku, na spotkanie wigilijne w budynku Caritas przy ul. Warszawskiej 15 wejście B w Białej Podlaskiej, zaprasza bialskie Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Urzędem Miasta i MOPS w Białej Podlaskiej. Skierowane jest ono do osób samotnych, bezdomnych oraz potrzebujących wsparcia, znajdujących się pod opieką  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na początku, ks. Paweł Zazuniak poświęci tradycyjne potrawy wigilijne w obecności Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Dyrektora MOPS oraz podopiecznych MOPS. Na uczestników, którzy zasiądą przy stole, będą czekać: barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą, śledzie w zalewie cebulowej, ryba po grecku, bigos wigilijny, makaron z makiem, miodem i rodzynkami oraz piernik. 

Podczas uroczystości odbędą się Jasełka w wykonaniu Wolontariuszy Centrum Wolontariatu Caritas w Białej Podlaskiej.

Siedlce – 23 grudnia 2022 r. godz. 11:00

W przeddzień Wigilii, każdy potrzebujący będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym, które przygotuje siedleckie Centrum Integracji Społecznej w sali (na parterze) Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57. Na spotkaniu obecni będą biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski. Tradycyjnie na stołach znajdą się potrawy świąteczne.  

Partnerem akcji jest Selgros Cash&Carry.

Skip to content