ks. Marek Starowieyski o modlitwie Ojców Pustyni

17/04/2023 8:15
Basia Krumholc

ks. Marek Starowieyski poprowadzi dzień skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy. Tematem przewodnim będzie modlitwa Ojców Pustyni.

„Czy możemy się czegoś nauczyć od żyjących kilkanaście wieków temu egipskich pustelników? Tak! Ks. Marek, komentując teksty Ojców Pustyni pokazuje, jak radzić sobie ze zniechęceniem na modlitwie, powracającymi pokusami, negatywnymi emocjami… Okazuje się bowiem, że starożytni mnisi zmagali się z tymi samymi problemami duchowymi, co my i to w jeszcze większym stopniu. Udało im się jednak wypracować skuteczne sposoby na ich pokonanie. Skuteczne, bo oparte na praktyce życia, a nie na teoretycznych rozważaniach.”

Ks. prof. dr hab. Marek Starowieyski – Kapłan archidiecezji warszawskiej. Wybitny polski teolog, patrolog, historyk i biblista. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 26.06.1960 roku. Profesor Uniwersytetu Warszawskiego (Instytut Filologii Klasycznej) oraz KUL w Lublinie (patrolog). Znawca chrześcijaństwa antycznego, literatury Wczesnochrześcijańskiej i nauki Ojców Kościoła. Redaktor serii „Źródła monastyczne” oraz „Warszawskie Studia Teologiczne.” Niekwestionowany autorytet w dziedzinie historii (pierwszych czterech wieków). Autor wielu publikacji z tego zakresu.

29.07.2023
Dobry Zakątek
Słowackiego 8
Konstancin Jeziorna

OBOWIĄZUJE BEZPŁATNA REJESTRACJA na stronie www.dobryzakatek.org

ks_Marek_Starowieyski_konstancinska_szkola_modlitwy-—-kopia.jpg

Piotr

Skip to content