To już ten czas! Hosanna Festival… rusza!

17/05/2023 8:28
Basia Krumholc

W miniony weekend swoją premierę miała piosenka „Let the weak say fuerte soy”, która od tego roku stanowić będzie nieodzowny element festiwalu. To niesamowite podsumowanie historii festiwalu połączone z piosenką wykonywaną aż w czterech językach!

Wydarzenie organizowane jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce Po raz trzydziesty w tym roku zgromadzi liczną publiczność i dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz… zza granicy! W tegorocznej formule festiwalu pojawiły się następujące zmiany- organizatorzy otwierają się na śpiew w innych językach, kategorie zostały podzielone- na solistów i zespoły. Festiwal nie ma ograniczeń wiekowych.

Ze względu na trzydziestolecie festiwalu udział w tym roku wyjątkowy również będą mogli wziąć uczestnicy którzy w poprzednich latach byli nagradzani na naszym festiwalu. Weekend ten będzie poza formułą festiwalową- przede wszystkim szczerym i głębokim czasem uwielbienia Boga.

Wrześniowy weekend, podczas którego odbędzie się w tym roku Hosanna Festival, połączony został z obchodami 30-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Wiąże się to ze zmianą przebiegu wydarzeń, które od kilku lat miały dosyć podobny schemat.

W tym roku odbędą się warsztaty muzyczne dla młodzieży i dorosłych pod batutą niezwykłego dyrygenta, Pana Huberta Kowalskiego, których finałem będzie zagranie koncertu pierwszego dnia obchodów, tj. 15 września- to warsztatowicze będą w tym roku Gwiazdami Wieczoru. Co więcej, z koncertu powstanie pamiątkowa płyta CD. W niedzielę powitani zostaną na scenie uczestnicy jubileuszowej edycji, którzy trwając w formule festiwalu, będą wielbić Boga śpiewem i grą cały dzień.

Zapisy na warsztaty już ruszyły, regulamin i formularz znajdują się pod linkiem: https://forms.gle/KzsEv2UQY9rAmemS8

To będzie piękny czas!

Link do strony festiwalu: https://hosannafestival.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/hosannafestival/

Instagram: https://www.instagram.com/hosanna.festival/

Skip to content