Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie

13/08/2023 11:31
Basia Krumholc

Jak było na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie?

Mikołaj z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Hania z Diecezji Legnickiej podzielili się z nami swoimi wrażeniami.

,,W Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie 2023 wzięło udział około 1,5 mln ludzi z całego świata” – mówi Mikołaj.

,,W sobotę (5 sierpnia) wszyscy zebrali się na wyznaczonym placu na wybrzeżach Portugalii, żeby spędzić tam noc. W niedzielę rano odbyła się Msza święta, którą odprawił sam papież Franciszek.
Razem z przyjaciółmi nie spaliśmy do 3 w nocy, ponieważ chodziliśmy po całym placu i rozmawialiśmy z ludźmi z obcych krajow. Zbieraliśmy podpisy na koszulkach i graliśmy w karty.”

Hanna z Diecezji Legnickiej bardzo docenia moment, kiedy rodziny opiekowały się nimi w Porto.

,,Po raz pierwszy wzięłam udział w Światowch Dniach Młodzieży, było to dla mnie niesamowite doświadczenie miłości Boga i ludzi” – mówi Hania

,,Na pewno na długo zapamiętam dni w diecezji Porto, kiedy rodziny opiekowały się nami przez cały tydzień. Nie mieszkaliśmy u nich w domach, ale mimo wszystko tak bardzo się zżyliśmy. Nie przeszkadzała nam nawet bariera językowa i kultura. Czułam, jakby to była moja druga rodzina” – dodaje Hania.

,,Dodatkowi pięknym doświadczeniem była wspólna modlitwa i Msza Święta. Dzieliły nas języki, ale łączył nas ten sam Bóg. Kiedy byliśmy już w Lizbonie, było tam bardzo dużych młodych ludzi. Niesamowita była ich otwartość mimo, że byliśmy z różnych zakątków świata.”

,,ŚDM w Lizbonie były dla mnie cudownym czasem i mam nadzieję że będę mogła pojechać na kolejne Światowe Dni Młodzieży” – podsumowuje Hania

Poniżej fotorelacja od Hani:

Skip to content