Caritas dba o aktywizację seniorów 

18/09/2023 15:07
Basia Krumholc

Centrum Wolontariatu w Siedlcach, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej, zaprasza seniorów na cykl warsztatów edukacyjno-aktywizujących pt.: „Aktywizacja umysłu to lepsza jakość życia”. Cykl 6-ciu spotkań odbywa się z Elżbietą Koc, pedagogiem osób dorosłych w sali przy ul. Katedralnej 5/4 w Siedlcach. 

Podczas warsztatów uczestnicy zdobywają wiedzę o aktywizacji umysłu i dowiadują się, jak utrzymać dobrą kondycję mózgu. 

– Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych seniorów. Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się na listę przed spotkaniem – mówi Beata Prokurat z Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach. 

Pierwsze spotkanie pod tytułem „Profilaktyka procesu starzenia” odbyło się 14 września 2023 r. Seniorzy mieli okazję zrozumieć bliżej proces starzenia i sposoby, jak go spowalniać. Usłyszeli, jak ważna jest profilaktyka, która może wielu negatywnym zmianom organizmu psychofizycznym zapobiec lub zmniejszyć powstałe szkody.  

– Zapoznanie się i zaakceptowanie, że starzenie jest procesem naturalnym jest niezwykle ważne, ale poprzez własną aktywność umysłową, czynny tryb życia, stworzenie nowych dobrych nawyków można zachować piękną jakość życia na długie lata – mówi Elżbieta Koc, pedagog osób dorosłych. 

Na koniec spotkania obyły się grupowe ćwiczenia – uczestnicy uczyli się jak stawiać diagnozę, stosować profilaktykę i ustalać zastosowanie rodzajów aktywności.  

Nadchodzące warsztaty odbędą się: 

– 28 września 2023 r. godz. 16:00 – „Jak zadbać o sprawność umysłową?” 

– 5 października 2023 r. godz. 16:00 – „Twój mózg potrzebuje towarzystwa” 

– 26 października 2023 r. godz. 16:00 – „Pamięć wymaga treningu” 

– 9 listopada 2023 r. godz. 16:00 – „Koncentrację można ćwiczyć” 

– 23 listopada 2023 r. godz. 16:00 – „Siła mózgu to styl życia” 

Więcej szczegółów i zapisy: Beata Prokurat, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, ul. Bpa I. Świrskiego 57, tel. 510-756-437.  

Skip to content